1. Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla wybranych dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie tych paczek świątecznych złożonych przez darczyńców oraz za rozprowadzenie w kościele opłatków na stół wigilijny. Za przygotowywanie „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy  ks. Zbigniewowi, młodzieży, ministrantom i panu kościelnemu.  Pani Barbarze Lindner z Gzikowa za ofiarowanie iglaków świątecznych do kościoła, a Arkadiuszowi Ciomek z  Brzozowca za ich dotransportowanie . Siostrze Michaeli,  Młodzieży z ERM-u i Scholi parafialnej oraz ich rodzicom dziękujemy za posprzątanie kościoła na święta. Bóg zapłać!

2. Dziś przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Dlatego dziś nie będzie Mszy popołudniowej o g. 17.00.  Nocna Msza Bożonarodzeniowa  zwana „Pasterką” będzie – tradycyjnie - o g. 24.00.  W dwa dni świąteczne (poniedziałek i wtorek) porządek Mszy św.  będzie taki sam jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy!

3.  W czwartek wieczorem nie będzie adoracji eucharystycznej. Wznowimy je, jak co roku, po kolędzie.

4. W przyszłą  niedzielę  Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną  kwestę na rzecz sfinansowania renowacji drugiej części parkanu kościelnego.

5. W przyszłą niedzielę z racji  zakończenia roku 2023  w naszym kościele o g. 17.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne  przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy

6. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z dodatkiem w postaci śpiewnika z kolędami oraz świece wigilijne „Caritas”, z których dochód jest przeznaczony na wsparcie dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich  o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz w int. naszej Ojczyzny.

7. W ubiegłą niedzielę zapowiadaliśmy rozpoczęcie w tym tygodniu wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy” w naszej parafii. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku - z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże, którego istotą jest powierzenie się w opiekę Panu Bogu  i upraszanie opieki Bożej nad miejscem, w którym się żyje na co dzień. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Dziękując więc ofiarodawcom  prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o  życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększają świątynię i jej otoczenie oraz dodają nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać  w księdze  i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:
    Czwartek od g. 9.00 Maciszewice (1 ks.),
    Piątek  od g. 9.00 – Smaszków (1 ks.)
    i w sobotę od g. 9.00 - Kostrzewice (1 ks.)
  8. Panie  i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że od środy aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian.  Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

9. Na koniec życzymy wszystkim spokojnych, zdrowych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.