1. Tydzień temu po wszystkich Mszach św. była przeprowadzona zbiórka na Misje. Zebraliśmy na ten cel 1.140 zł. Bóg zapłać!

2. W środę  przeżywać będziemy w Kościele katolickim w Polsce Dzień Judaizmu, a od czwartku do 25 stycznia  Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.  Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

3. W środę będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem!  Zapraszamy do modlitwy!

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień babci, a w przyszły poniedziałek dzień dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa.

5. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się – jak co roku - z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Przypominamy, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na rzecz sfinansowania renowacji drugiej części parkanu kościelnego.  Bóg zapłać.

6. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:
    Poniedziałek od g. 9.00  Gzików (2 ks.)
    Wtorek od g. 15.00 –   ul. Kościuszki (2 ks.)
    Środa od g.  15.00  -    ul. Sportowa „2” (1 ks.) i Pl. Niepodległości po str. Apteki (1 ks.)
    Czwartek od g. 15.00 - ul. Szkolna (1 ks.) i ul. Polna (1 ks.)
    Piątek od g. 9.00 –  Żelisław n/drogą (2 ks.)
    Sobota od g. 9.00 –    Bukowina (2 ks.)

7. Panie  i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że  aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

8. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze  rekolekcje na temat Mszy św., nowy cykl odpowiedzi na trudne pytania dzieci, o dziadkach i babciach  i wiele innych. Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich  o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.