1. Dzisiaj przypada „Dzień Babci”, a jutro „Dzień Dziadka”. Wszystkim babciom i dziadkom, z racji ich święta składamy najlepsze życzenia. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa. 

 2. Nadal przeżywamy w naszej parafii kolędę. Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący:       

  Poniedziałek od g. 9.00 Brzozowiec (2 ks. z dwóch stron),
  a od g. 15.00 – ul. Młyńska (1 ks.) oraz tzw. „Domki Pietruchy” (1 ks.),

  Wtorek od g. 15.00 –  Borysławice Osiedle (2 ks.),

  Środa od g.  15.00  - „Stare Miasto”, „Błaszkowianka” i ul. Kościelna (1 ks.)
  oraz ul. Sieradzka od str. Lubanowa (1 ks.),

  Czwartek od g. 15.00 –  Pl. Sulwińskiego od str. |Starego Miasta” (1 ks.)
  oraz Bloki SKR   i tzw. „Szeregowiec” (1 ks.),

  Piątek od g.9.00 – Kokoszki (2 ks. z dwóch stron),
  a od g. 15.00 – Pl. Niepodległości po str. Sióstr Obliczanek (2 ks. z dwóch stron),

  Sobota od g. 9.00 –   Borysławice Wieś (2 ks. z dwóch stron),
  a od g. 15.00 ul. Pułaskiego i „Kamienica” (2 ks. z dwóch stron).  3. Panie  i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że  aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

 4. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich  o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.

 5. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego.  Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 12.00. Po tej Mszy św. będzie spotkanie podczas którego dzieci otrzymają świece pierwszokomunijne. 

 7. Na koniec bardzo przykra informacja: pragniemy zdementować fałszywe pogłoski, które w ostatnim czasie są w obiegu informacyjnym na naszym terenie.  Otóż, jak wieść niesie, w Parafii Wojków od jakiegoś czasu ludzie powszechnie dzielą się między sobą błędnymi informacjami, roznosząc je na całą gminę, że dziekan naszego dekanatu,  ks. Jerzy Mikołajewski, jest  bardzo chory i zostały mu tylko 3 miesiące życia, ma „covida” oraz złośliwego „raka” i że niebawem jakiś inny ksiądz z dekanatu błaszkowskiego awansując zajmie jego miejsce w Błaszkach. Wiadomości te krążą już także po naszej parafii. W związku z powyższym informujemy naszych parafian, że pogłoski te są fałszywe, wprowadzają ludzi w błąd i tworzą niepotrzebny zamęt informacyjny wśród naszych wiernych. Osoby odpowiedzialne za tworzenie   i rozpowszechnianie tych kłamliwych opowieści wzywamy do opamiętania. Są bowiem granice, których nie można bezkarnie przekraczać. Ci, którzy złośliwie tworzą i rozpowszechniają w przestrzeni publicznej kłamliwe informacje na temat jakiejś osoby, życząc jej tym samym jak najgorzej i szkodząc jej wizerunkowo, muszą się liczyć z tym, że zło, które czynią, wcześniej czy później – jak bumerang – wróci do nich samych. Jeszcze raz apelujemy o opamiętanie się dezinformatorów, a  wiernych naszego dekanatu prosimy   o modlitwę w int. swoich kapłanów !