W ubiegłą niedzielę po Mszach św. odbyła się w naszej parafii zbiórka do puszek na rzecz ludności Haiti po trzęsieniu ziemi. Zebraliśmy na ten cel 2300 zł. Bóg zapłać za te ofiary!

We wtorek święto ofiarowania Pańskiego i błogosławienie gromnic na Mszach św.

W czwartek o 19.00 zapraszam, jak co tydzień, na Adorację Jezusa w Eucharystii.

Dziś  rozprowadzamy nową gazetę  CHIT pt. Chrystus i Ty. Są w niej między innymi wywiady z Wojciechem Cejrowskim, Krzysztofem Ziemcem, Janiną Ochojską czy ks. prof. Edwardem Stańkiem. W piśmie poruszana jest tematyka miłości, rodziny i obrony krzyża. Cena gazety 1 zł. Nadal też rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź  w piątek już pół godziny przed Mszami św. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca po Mszy wieczornej będzie Różaniec Fatimski. Intencja Różańca na luty – Za chorych i starszych parafian.

Z racji przeżywanego we wtorek Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Klasztory klauzurowe naszej Diecezji.

W przyszłą niedzielę po Mszy południowej o g. 12.00 będzie spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Dzieci otrzymają  nowe świece. Proszę wszystkich o obecność.

Zakończyliśmy już w naszej parafii tegoroczną  wizytę duszpasterską – „kolędę”. Celem kolędy jest bezpośrednie spotkanie się kapłanów z wiernymi w ich domach, wspólna modlitwa oraz pobłogosławienie ludzi i ich domostw. Na kolędzie w tym roku odwiedziliśmy 1753 rodziny. Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjmowanie swoich duszpasterzy po kolędzie. Panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, tym, którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia, a paniom domu za kolędowe posiłki.

Utarł  się zwyczaj, że z okazji odwiedzin kolędowych wierni składają dobrowolne ofiary dla księży oraz na tzw. potrzeby inwestycyjne parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Największą inwestycją materialną w naszej parafii od półtora roku jest kapitalny remont błaszkowskiej plebani. Całkowity koszt remontu wyniósł 270 tys. zł. Po odliczeniu części ofiar kolędowych przeznaczonych dla księży wikariuszy, wszystkie ofiary jakie parafianie złożyli na tegorocznej kolędzie (i te inwestycyjne i przeznaczone osobiście dla proboszcza) będą przeznaczone nadal na spłatę kosztów remontu plebanii. Jest to w tym roku kwota 37.925 zł. Deficyt więc w kasie parafialnej na dzień dzisiejszy opiewa na kwotę 160.000 zł. Będzie on zmniejszany sukcesywnie przez tzw. tace inwestycyjne i ofiary z przyszłorocznej kolędy. Dlatego jeszcze raz dziękuję za zrozumienie i ofiarność. My kapłani nadal będziemy się modlić za swoich parafian i również Was prosimy o modlitwę za swoich duszpasterzy.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie codziennie czynna wieczorem, w godz. 17.00-18.00.