W ubiegłą niedzielę po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na Klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Razem zebraliśmy kwotę 560 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

Dziś  nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania.

W tym tygodniu, Środą Popielcową  rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. W środę Msze św. będą  o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu nie używa się  kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W czwartek o 19.00 zapraszam wszystkich chętnych, jak co tydzień, na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W Wielkim Poście, jak co roku, będą  w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną  w naszej parafii. Bóg zapłać  za złożone na tę tacę  ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (na razie zwłaszcza na spłatę  kosztów remontu plebani). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Rozpoczęły się ferie zimowe – dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego wypoczynku.

W gablocie parafialnej wywieszone są  informacje na temat projektu pt.: „Stawiam pierwsze kroki na rynku pracy” realizowanego przez firmę  BD Center. Projekt współfinansowany jest przez Unię  Europejską ze środków EFS w ramach wsparcia osób pozostających bez zatrudnienia. Celem projektu jest udzielenie pomocy bezrobotnym osobom do 25 roku życia – zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie pracy - w znalezieniu zatrudnienia. Udział  w projekcie jest bezpłatny.

Zachęcamy parafian do udziału w tym projekcie. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach mogą  przeczytać na plakatach zamieszczonych w naszej gablocie parafialnej bądź na stronie internetowej www.pierwszekroki.bdcenter.pl

Na stoliku pod chórem wyłożone są  informacje dotyczące przeżywanego aktualnie w Kościele Roku kapłańskiego i zalecające różnego rodzaju formy modlitwy za kapłanów. Zachęcam, aby każda rodzina zaopatrzyła się w jeden egzemplarz tych informacji.

Dziś  w Gruszczycach jest odpust parafialny ku czci św. Walentego. Suma odpustowa o g. 12.00.  Po tej Mszy św. księża z naszego dekanatu mają  swoje zebranie dekanalne. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. kapłanów naszego dekanatu.