Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (na razie zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebani). Taca ta wyniosła 2750 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcam do nabywania i czytania.

Jutro grupa ministrantów naszej parafii wyjeżdża z ks. Rafałem na wycieczkę  do Warszawy. Powrót przewidywany jest w środę. Prosimy o modlitwę  w ich intencji.

W czwartek o 19.00 zapraszam wszystkich chętnych, jak co tydzień, na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W Wielkim Poście, jak co roku, będą  w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Znamy już datę tegorocznego Bierzmowania w naszej parafii. Będzie to w piątek - 16 kwietnia o g. 17.00. Ks. biskup Teofil Wilski przybędzie do nas aby udzielić sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. naszej młodzieży a młodzież o solidne przygotowanie się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Na początku Wielkiego Postu kierujemy apel do wszystkich parafian i zachęcamy bardzo, aby w dni powszednie, gdy kościół jest pusty, wszyscy uczestnicy Mszy św. zajmowali miejsca w pierwszych ławkach świątyni, aby być  jak najbliżej ołtarza i aby słyszeć  się wzajemnie z kapłanem gdy jest jakikolwiek dialog podczas Mszy św. To powinno być zawsze normą. Pod chórem i gdzieś za filarami czy w innych niewidocznych miejscach powinno się zajmować miejsce tylko wtedy gdy miejsca blisko ołtarza są już zajęte. Prosimy wszystkich bardzo o przyjęcie tego apelu.