Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Jest w nim artykuł naszej s. Rafaeli o Krucjacie Eucharystycznej w naszej parafii. Zachęcam do nabywania i czytania. Dziś też, podobnie jak w ubiegłą niedzielę,  rozprowadzamy nowe pismo – jest to tygodnik naszej archidiecezji poznańskiej: „Przewodnik katolicki”. Koszt jednego egz. 4 zł. Dziś mamy 20 egz. Jeżeli będzie większe zainteresowanie to sprowadzimy większą ilość.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (na razie zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebani). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Jutro (poniedziałek) o g. 16.00 zapraszam do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają nowe książeczki.

We wtorek będzie spowiedź wielkopostna w Kalinowej, a w czwartek i w piątek w Wojkowie.

W środę – 17 marca w naszej parafii przypada – jak co roku – Diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zaraz po Mszy rannej o g. 7.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przez cały dzień, aż do Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość i tę miłość pogłębiać, dziękować za łaski, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Proszę, aby od g. 8.00 do g. 12.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 12.00 do 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od g. 15.00 do 18.00 mieszkańcy Błaszek. Szczegółowy wykaz poszczególnych wiosek i ulic z proponowaną godziną adoracji jest zamieszczony w gablocie parafialnej. Chodzi o to, aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Oczywiście wszyscy chętni mogą uczestniczyć w tej Adoracji w dowolnie przez siebie wybranym czasie do czego serdecznie zapraszam.

W czwartek o 19.00 zapraszam wszystkich chętnych, jak co tydzień, na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W Piątek przypada uroczystość  św. Józefa, głównego patrona naszej diecezji. (komunikat : tegoroczna pielgrzymka kobiet do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 27.03.10 r. w godz. 10.30-15.00).

W piątek po Mszy wieczornej, czyli ok. g. 18.00 kolejne spotkanie młodzieży ponadgimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia w dniu 16 kwietnia br. sakramentu bierzmowania.

W przyszły poniedziałek, 22 marca, odbędzie się  pierwsze tegoroczne spotkanie Rady Parafialnej naszej parafii. Serdecznie już wszystkich Radnych zapraszam.

Na stoliku pod chórem wyłożone są  różne ulotki i pismo dla chorych. Można te pisma brać  ze sobą, a dobrowolną ofiarę  można wrzucać do znajdującej się  na stoliku puszki. Przypominam też,  że po przeciwnej stronie pod chórem – na filarze pod figurą  św. Antoniego znajduje się puszka na ofiary dla ubogich, zwłaszcza ubogich dzieci. Zachęcam zwłaszcza w okresie W. Postu aby tam wrzucać  swoją jałmużnę wielkopostną.