Dzisiaj (10.04.10 r.) o g. 8.56 zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, w drodze na obchody 70-lecia mordu katyńskiego, prezydent Polski Lech Kaczyński, jego małżonka i towarzyszące im osoby należące do polskiego życia społecznego i politycznego – razem 88 osób. Dziś, w święto Miłosierdzia Bożego, módlmy się przede wszystkim za tych którzy zginęli, za ich rodziny oraz za Polskę prosząc dla zmarłych o życie wieczne, a dla Ojczyzny naszej o odnowę moralną życia społecznego i politycznego oraz o zgodę i jedność narodową. W tej intencji została w naszym kościele parafialnym odprawiona Msza św. dziś o g. 18.00 oraz wieczornice modlitewne dziś i jutro o g. 20.00 na które wszystkich zapraszamy.

Jutro w Kaliszu wszyscy kapłani naszej diecezji będą przeżywać swój Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. Wszystkich prosimy o modlitwę za kapłanów.

Jutro wieczorem o g. 19.00 zapraszam wszystkich Radnych na kolejne spotkanie Rady Parafialnej naszej parafii. Tym razem będziemy obradować na temat przygotowania festynu parafialnego, który chcemy zorganizować w niedzielę - 25 lipca br. przed odpustem parafialnym. Zapraszamy na to spotkanie również inne osoby spoza Rady, które by chciały i mogły radą lub w inny sposób wesprzeć naszą inicjatywę dotyczącą festynu parafialnego.

We wtorek o g. 16.00 kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się  do I Komunii św. i ich rodzicami. Obecność wszystkich obowiązkowa.

W środę o g. 16.00 rozpocznie się  spowiedź dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie trwała ok. 1 godziny. Zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, aby sakrament bierzmowania przyjąć w łasce uświęcającej.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa obecnego w Eucharystii.

W najbliższy piątek – 16 kwietnia o g. 17.00 przybędzie do nas ks. bp. Teofil Wilski aby udzielić naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W uroczystej liturgii będą uczestniczyć przede wszystkim kandydaci do bierzmowania oraz ich rodziny i świadkowie. Ławki w nawie głównej zajmą kandydaci do bierzmowania (jest ich ok. 180), a wszystkich innych prosimy o zajęcie miejsc w nawach bocznych kościoła. Prosimy wszystkich o modlitwę w tym tygodniu za przygotowujących się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Wszyscy kandydaci przygotowani duchowo i odpowiednio ubrani przynoszą w tym dniu ze sobą krzyże zawieszone na szyi oraz kartki z informacjami do bierzmowania.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną  w naszej parafii. Bóg zapłać  za złożone na tę tacę  ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (na razie zwłaszcza na spłatę  kosztów remontu plebani i remontu salki parafialnej k/wikariatki (która jest przeznaczona na różnego rodzaju parafialne spotkania parafialne: Chór, Koło Przyjaciół Radia Maryja, schola młodzieżowa, ministranci, strażacy i inne). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Dziś nadal rozprowadzamy nowy, świąteczny numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz nowy numer  „Przewodnika katolickiego”, który  kosztuje 4 zł. Zachęcam do nabywania i czytania.

W przyszły piątek wznawiamy katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży ponadgimnazjalnej, które się rozpoczęły w październiku ubiegłego roku. Katechezy te zakończą się w czerwcu egzaminem i otrzymaniem odpowiednich świadectw.

W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”, który tym razem będzie poświęcony zwłaszcza edukacji i wychowaniu. Już wszystkich zachęcam do zainteresowania się tym naszym pismem.

Przyszła niedziela będzie w Polsce przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Drugi Ogólnopolski Tydzień Biblijny w naszym kraju.

Na koniec jak co roku informujemy, że Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się do wszystkich wiernych naszej diecezji o wykorzystanie możliwości odpisania 1% naszego podatku na rzecz naszej Caritas. Ten jeden procent, który i tak musimy przekazać Państwu, możemy wykorzystać na dzieła miłosierdzia jakie Kościół prowadzi pośród potrzebujących. Zachęcamy wszystkich podatników do wsparcia tego dzieła.