W miniony piątek – 16 kwietnia o g. 17.00 ks. bp. Teofil Wilski udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament ten przyjęło ponad 170 osób. Prosimy wszystkich o modlitwę za nowobierzmowanych aby już teraz mogli prowadzić życie jak dojrzali chrześcijanie. Nowobierzmowanych zaś proszę o wzięcie odpowiedzialności za sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, który przedwczoraj przyjęli.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (na razie zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebani i salki parafialnej k/wikariatki, która jest przeznaczona na różnego rodzaju parafialne spotkania parafialne: Chór, Koło Przyjaciół Radia Maryja, schola młodzieżowa, ministranci, strażacy i inne). Taca ta wyniosła 3160 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

Dzisiaj, 18.04.10 r., zarówno w Krakowie jak i w Warszawie odbywają się uroczystości żałobne w int. zmarłych tragicznie dnia 10.04.10 r. - w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, w drodze na obchody 70-lecia mordu katyńskiego - prezydenta Polski Lech Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i towarzyszących im osób należących do elity polskiego życia społecznego i politycznego – razem zginęło 96 osób. Nadal polecajmy miłosiernemu Bogu w modlitwie wszystkich tragicznie zmarłych, ich rodziny i całą naszą Ojczyznę.

Dzisiejsza niedziela jest w Polsce przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Drugi Ogólnopolski Tydzień  Biblijny w naszym kraju. Zachęcamy wszystkich do odszukania Biblii i zaprzyjaźnienia się ze Słowem Bożym, które powinniśmy czytać, rozważać i którym powinniśmy żyć. Z tej racji zapraszam w tym tygodniu biblijnym wszystkich chętnych każdego dnia, a zwłaszcza w środę i w piątek wieczorem na Mszę św. połączoną z rozważaniami biblijnymi.

W środę po Mszy wieczornej kolejne spotkanie formacyjne dla wdów na plebanii – zapraszam.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację  Jezusa obecnego w Eucharystii.

W piątek, 23 kwietnia będziemy obchodzić  uroczystość św. Wojciecha –  głównego patrona Polski. Będziemy się  modlić za naszą Ojczyznę.

W piątek wznawiamy katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży ponadgimnazjalnej, które się rozpoczęły w październiku ubiegłego roku. Katechezy te zakończą się w czerwcu egzaminem i otrzymaniem odpowiednich świadectw. Spotkanie w piątek o g. 19.00

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień  Modlitw o Powołania.

W przyszłą niedzielę zaraz po Mszy św. o g. 12.00 będzie kolejne spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Obecność wszystkich obowiązkowa. Zapraszam.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”  oraz nowy numer  „Przewodnika katolickiego”, który  kosztuje 4 zł. Zachęcam do nabywania i czytania.

W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”, który tym razem będzie poświęcony zwłaszcza edukacji i wychowaniu. Już wszystkich zachęcam do zainteresowania się tym naszym pismem.