W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się zwłaszcza w tym tygodniu w int. powołań kapłańskich i zakonnych.

Pragnę  poinformować, że z racji przeżywanego w Kościele Powszechnym Roku kapłańskiego nasza diecezja otrzymuje szczególny dar – jest to możliwość bezpośredniego uczczenia relikwii św. Jana Vianneya i połączonej z tym modlitwy za Jego wstawiennictwem w intencji kapłanów. Kapłani będą mogli odnowić i umocnić swoje powołanie kapłańskie w obliczu przykładu św. Jana Vianneya, a wierni będą mogli dziękować Bogu za dar kapłaństwa, za kapłanów i modlić się za swoich duszpasterzy oraz o nowe powołania kapłańskie. Relikwie otrzymamy wieczorem 26 kwietnia br. i pozostaną one w Diecezji tylko do wieczora 29 kwietnia br. Księża i wierni naszego dekanatu są zaproszeni na modlitewne spotkanie przy relikwiach św. Jana Vianney’a w czwartek 29 kwietnia od g. 14.00 – 16.00 w bazylice św. Józefa w Kaliszu. Serdecznie zapraszam jak największą liczbę parafian do zorganizowania prywatnej pielgrzymki i uczestniczenia w tym spotkaniu.

W środę o 16.00 będzie kolejne spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Będzie na tym spotkaniu próba generalna przed I Spowiedzią św. i przed I Komunią św. Obecność wszystkich obowiązkowa. Zapraszam.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację  Jezusa obecnego w Eucharystii.

W piątek kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej o g. 19.00

W sobotę od g. 9.00 będziemy jak co miesiąc odwiedzać  chorych z posługą sakramentalną. Prosimy nam zgłosić  chorych, których mamy odwiedzić.

W sobotę przypada I Sobota miesiąca. Z tej racji w sobotę po Mszy wieczornej będzie Różaniec fatimski. Intencja różańcowa na miesiąc maj: za dzieci pierwszokomunijne naszej parafii.

W sobotę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Codziennie wieczorem zapraszamy do świątyni na nabożeństwa maryjne bezpośrednio po Mszy wieczornej. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”.

Dziś  nadal też rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz nowy numer  „Przewodnika katolickiego”, który  kosztuje 4 zł. Zachęcam do nabywania i czytania.

Cieszymy się bardzo, że już mamy w naszym kościele prezent od tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Prezentem tym są  – podobnie jak w ubiegłym roku – obite bordowym materiałem gąbki, którymi są pokryte kolejne ławki między filarami i w lewej nawie bocznej kościoła. Prezent ten daje podwójny efekt: estetyczny i praktyczny, gdyż odtąd siedzenie w tych ławkach będzie wygodniejsze i cieplejsze. Dzieło to wykonał tapicer z Kępna. Bóg zapłać ofiarodawcom. W przyszłym roku będziemy chcieli w ramach prezentu od przyszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych kontynuować pokrywanie gąbką pozostałych ławek w naszym parafialnym kościele.

Otrzymaliśmy kolejny transport darów z Caritas. Osoby uprawnione do odbioru darów prosimy o ich odbieranie w poniedziałek lub wtorek w godz. 10.00 – 12.00, w magazynie darów Caritas k/wikariatki.

Komunikat ks. biskupa ordynariusza!