Zakończył  się już w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom dziękujemy za codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę.

W miniony wtorek odbyło się na plebanii kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Rada obradowała na temat przygotowania festynu parafialnego oraz na temat nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Kolejne spotkanie Rady odbędzie się 15 czerwca br.

Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na Mszę  św. i na nabożeństwo majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

Jutro – 17 maja (poniedziałek) nasza Diecezja, pod przewodnictwem biskupa ordynariusza, organizuje na Jasną Górę pielgrzymkę zapraszającą Matkę Boską Jasnogórską na peregrynację po Diecezji Kaliskiej. Dlatego jutro i my organizujemy autokarową pielgrzymkę z naszej parafii na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy u ks. proboszcza jeszcze dzisiaj. Jest jeszcze dużo miejsc wolnych, a zależy nam bardzo aby był cały autokar ludzi reprezentujących naszą parafię i zapraszających uroczyście Matkę Bożą do naszej parafii. Zachęcamy bardzo parafian do wyjazdu w tej pielgrzymce. Wyjazd jutro, z przed kościoła, o g. 8.00.

Otrzymaliśmy kolejny transport darów z Caritas. Osoby uprawnione do korzystania z darów Caritas prosimy o ich odbieranie we wtorek lub w środę w g. 10.00 - 12.00, w punkcie odbioru darów  k/wikariatki.

W czwartek o g. 16.30 będzie spotkanie wszystkich dzieci klas III, przygotowujących się do swej Komunii rocznicowej. Będziemy przeżywać próbę generalną przed tą uroczystością. W sobotę o g. 9.00 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi. W przyszłą niedzielę, o g. 10.00 będziemy przeżywać w naszej parafii Komunię rocznicową. Prosimy miejsca w ławkach nawy głównej zostawić wolne dla rodziców tych dzieci.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację  Jezusa obecnego w Eucharystii.

W piątek kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej o g. 18.00 połączona z udziałem we Mszy św.

5 czerwca br. jest organizowane –  jak co roku – ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują ks. wikariusze w tym tygodniu do niedzieli włącznie. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie parafialnej. Zachęcamy do skorzystania.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii (na razie zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebanii i remontu salki parafialnej k/wikariatki, która jest przeznaczona na różnego rodzaju parafialne spotkania: Chór, Koło Przyjaciół Radia Maryja, schola młodzieżowa, ministranci, strażacy i inne). Taca ta wyniosła 3340 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary.

Dziś  nadal rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” oraz nowy numer „Opiekuna”. Koszt „Szukajmy Razem” 3 zł. a „Opiekuna” 1 zł. Zachęcam do nabywania i czytania.