W miniony poniedziałek - 17 maja - nasza Diecezja, pod przewodnictwem biskupa ordynariusza, uczestniczyła w pielgrzymce na Jasną Górę zapraszając Matkę Boską Jasnogórską do nawiedzenia Diecezji Kaliskiej w kopii swego Cudownego Obrazu. Brali udział w tej pielgrzymce również kapłani i wierni naszego dekanatu i naszej parafii. Matka Boża została przez nas uroczyście zaproszona i poproszona o przybycie do nas. W naszej parafii Jej Obraz będzie gościł jedną dobę -22/23 października 2010 r. Proszę wszystkich parafian: dzieci, młodzież, dorosłych, starszych, chorych , siostry zakonne i wspólnoty parafialne o modlitwę w int. owocnego przeżycia nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

Wczoraj o g. 12.00, w koncelebrze wielu księży, była sprawowana w naszym kościele parafialnym Msza św. dziękczynno-błagalna z racji 50-lecia istnienia „Firmy Pietrucha”. Właściciele firmy, państwo Andrzej i Anna Pietruchowie, zafundowali z tej okazji dla naszej parafii złoconą barokową monstrancję na dużą hostię. Monstrancja została zakupiona we Włoszech. Odtąd w tej monstrancji będziemy w każdy czwartek wieczorem adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie dziękujemy dostojnym fundatorom za ich dar. Bóg zapłać!

Dziś  o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją  I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować  Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci kompletu haftowanych obrusów na wszystkie ołtarze kościelne. Bóg zapłać. Już teraz informuję, że w przyszłym roku I Komunia św. będzie – tak jak dotychczas – w drugą niedzielę maja, a w dwa tygodnie później będzie Komunia rocznicowa.

Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

W środę obchodzić będziemy Dzień Matki. Niech to będzie dla nas wszystkich szczególna okazja aby wyrazić wdzięczną  miłość zarówno Maryi, naszej Matce Niebieskiej jak i naszym matkom rodzonym. Pamiętajmy o tym także w modlitwie.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację  Jezusa obecnego w Eucharystii.

W piątek kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej o g. 18.00 połączona z udziałem we Mszy św.

5 czerwca br. jest organizowane –  jak co roku – ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują jeszcze ks. wikariusze. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie parafialnej. Zachęcamy do skorzystania.

Dziś  nadal rozprowadzamy najnowszy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” oraz numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Koszt „Szukajmy Razem” 3 zł. a „Opiekuna” 1 zł.Zachęcam do nabywania i czytania.

W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać  uroczystość Bożego Ciała. Proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało”  w tym roku wzięły te same osoby, które dotychczas co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji Bożego Ciała od. g. 12.00 – 14.00