Dziś  nadal rozprowadzamy nowy numer specjalny naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” poświęcony św. Annie. Numer specjalny kosztuje 2 zł. Chcielibyśmy, aby ten numer o św. Annie – naszej patronce znalazł się w każdej rodzinie naszej parafii. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania.

Dziś  też rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.

Jutro rano po Mszy św. o g. 7.00 wyrusza z Błaszek piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest nasz wikariusz ks. Rafał Spiżak. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii.

Jutro wieczorem, ok. g. 18.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Koszalina do Częstochowy (400 osób).  Kwatermistrzowie jutro ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

W piątek przypada 13 dzień sierpnia. Z tej racji, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie procesja maryjna ze świecami wokół kościoła połączona z modlitwą  różańcową – serdecznie zapraszamy zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. będzie w tym dniu poświęcenie ziół i kwiatów. O g. 9.00 w kościele błaszkowskim będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego z udziałem pocztów sztandarowych z LO w Błaszkach. Po Mszy św. w gmachu LO będzie okolicznościowa akademia, na którą wszyscy chętni są zaproszeni. W tę niedzielę też w naszej parafii będzie odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 będą dożynki parafialne – rolników z wieńcem i owocami ziemi będą w tym roku reprezentować mieszkańcy wsi Bukowina. Delegację z tej miejscowości razem z wieńcem prosimy o obecność na Dożynkach diecezjalnych w Jankowie Zaleśnym (między Ostrowem Wlkp. A Krotoszynem) - 22 sierpnia br.

W przyszłą niedzielę będzie odpust parafialny w Wojkowie.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary. Taca ta w całości będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (na razie zwłaszcza na spłatę kosztów plebanii i remontu Sali parafialnej k/wikariatki, która jest przeznaczona na różnego rodzaju spotkania parafialne: Chór, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Schola młodzieżowa, ministranci, strażacy, anonimowi alkoholicy i inne). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.