W ubiegłą niedzielę odbył się na posesji kościelnej I błaszkowski festyn parafialny, który zgromadził ponad 1000 osób. Organizatorem tego festynu była nasza Rada Parafialna. Osób i instytucji, które wsparły organizację festynu było tak wielu, że nie sposób ich wszystkich tu wymienić – było 80 sponsorów, którzy na różne sposoby nas wsparli. Dlatego Rada Parafialna ogólnie dziękuje bardzo wszystkim, którzy nam okazali pomoc i życzliwość oraz przekazali fanty na festyn. Wszystkim Bóg zapłać!

Podziękowania wraz ze szczegółowym wykazem osób, które wsparły organizację festynu został zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Ponadto podziękowania zostaną opublikowane w kolejnym numerze naszego pisma Szukajmy Razem.

Dochód z imprezy będzie przekazany na pomoc powodzianom. Dochód brutto wyniósł 8.270,00 zł.

Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” poświęcony zagrożeniom duchowym oraz numer specjalny naszego kwartalnika poświęcony tym razem św. Annie. Numer traktujący o zagrożeniach duchowych kosztuje 3 zł., a numer specjalny 2 zł. Chcielibyśmy, aby ten numer o św. Annie – naszej patronce znalazł się w każdej rodzinie naszej parafii. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania.

Dziś wieczorem, ok. g. 19.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (60 osób), a jutro rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu gimnazjum w Błaszkach, ale proszą o kolację i śniadanie.

W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. W Bazylice św. Józefa w Kaliszu będzie w tym dniu, jak zwykle, Msza św. w int. rodzin i obrony poczętego życia transmitowana przez Telewizję TRWAM i Radio Maryja.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Pół godziny przed Mszami św. (7.00, 16.30 i 18.00) będzie spowiedź pierwszopiątkowa. Zachęcamy do skorzystania.

Dziś rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt Maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli w trzeźwości.

Dziś, 1 sierpnia przypada 66 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych uczestnikach walk powstańczych a szczególnie o naszych rodakach.

Intencja Różańcowa na miesiąc sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

Taca w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9 sierpnia wyrusza z Błaszek piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy i informacje u ks. Rafała.