Powoli dobiega końca czas wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domów. Pierwszego września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dołóżmy starań, aby nowy rok pracy rozpocząć w stanie łaski uświęcającej, z postanowieniem systematycznego udziału w niedzielnej Mszy św. oraz odmawiania codziennej modlitwy.

Dziś  gościmy w naszej parafii ks. Infułata Józefa Wójcika z Suchedniowa, świadka uwięzienia i uwolnienia kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który to obraz będziemy witać  w naszej parafii 22 października br. Bóg zapłać ks. Infułatowi za obecność i za świadectwo, które ma pomóc nam wszystkim w przygotowaniu naszej parafii do Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego wizerunku.

11 września w obecności Episkopatu Polski będziemy witać  Obraz Matki Bożej w Kaliszu i uroczyście rozpocznie się  jego peregrynacja po naszej diecezji. Z naszej parafii wyjedziemy w tym dniu do Kalisza autokarem. Koszt wyjazdu 10 zł. Prosimy się  zapisywać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.

W czwartek przypada uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy w stronę  częstochowskiego sanktuarium. Na Jasnej Górze króluje ta, która tyle razy chroniła Polskę od nieszczęść. Zawierzmy w tym dniu Bogu jesze raz naszą Ojczyznę i całe nasze życie. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 9.00 i 18.00.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszamy do kościoła na godzinną  adorację Jezusa Eucharystycznego.

Dziś  nadal rozprowadzamy nowy numer specjalny naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” poświęcony św. Annie, oraz nowy numer „Opiekuna”.

Dziś  przedstawiciele miejscowości Bukowina z naszej parafii pojechali z wieńcem dożynkowym do Jankowa Zaleśnego i tam biorą udział w dożynkach diecezjalnych, którym przewodniczy ks. Biskup Stanisław Napierała.

Jak już wcześniej było sygnalizowane chcemy jeszcze w sierpniu zorganizować  kolejną zbiórkę darów z naszej parafii dla poszkodowanych przez powódź. Dlatego prosimy dostarczać  dary na plebanię do końca sierpnia.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 5 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną  katechezę przedmałżeńską  dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą  zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.