Witamy tych, którzy po wakacyjnym urlopie wrócili szczęśliwie do domu, pracy czy nauki.

Dziś  o g. 13.00 będziemy na Mszy św. dziękować Bogu za dary ziemi w ramach dożynek gminnych naszej gminy.

W środę rano rozpoczynamy w kościele parafialnym nowy rok szkolny. Na Mszę św. O g. 8.00 zapraszamy uczniów wszystkich szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej. W środę mija 71 lat od wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich, którzy polegli w obronie Ojczyzny w czasie wojny.

W czwartek, jak co tydzień zapraszamy do świątyni o g. 19.00 na adorację  Jezusa Eucharystycznego.

W czwartek o g. 17.30, u „św. Józefa”  w Kaliszu rozpocznie się ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wielu i z naszej parafii indywidualnie wyjeżdża na to spotkanie. Zachęcamy parafian do jak najliczniejszego udziału w tym spotkaniu.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. O g. 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź  pierwszopiątkowa przed Mszami św. rano, po południu i wieczorem pół godziny przed Mszami św. Szczególnie do skorzystania z sakramentu pojednania z racji rozpoczęcia roku szkolnego – zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W piątek o g. 19.30 odbędzie się  spotkanie popielgrzymkowe. Zapraszamy wszystkich tegorocznych pątników i chętnych.

W sobotę przypada I Sobota miesiąca. Intencja Różańca na wrzesień:  „o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie”. W tym dniu od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować. Zachęcamy do zgłaszania chorych, którzy nie mogą  już sami pójść do kościoła a chcieliby comiesięcznych odwiedzin kapłana z sakramentami (spowiedzi, komunii św., czy sakramentu namaszczenia chorych). Kościół zaleca, aby chorzy przynajmniej raz w miesiącu przyjmowali Chrystusa w Komunii św. Stąd nasz apel o zapisywanie chorych do regularnych odwiedzin.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. O g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają  uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

W przyszłą niedzielę o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę  przedmałżeńską dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą  zawrzeć małżeństwo, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

8 września o g. 6.00 - jak co roku – wyruszy z naszego kościoła VII piesza pielgrzymka do M.B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Idziemy razem na nogach do sanktuarium w Charłupii Małej a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

11 września przybędzie z archidiecezji łódzkiej do naszej diecezji Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który już ponad 50 lat wędruje po wszystkich parafiach naszej Ojczyzny. Obraz będziemy witać  na Placu przed bazyliką św. Józefa w Kaliszu 11 września o g. 17.00. Na to powitanie zaproszeni są  wszyscy diecezjanie. Z naszej parafii organizujemy też  wyjazd autokarem w tym dniu o g. 15.30. Koszt wyjazdu 10 zł. Zachęcam bardzo wszystkich chętnych do zapisywania się  w kancelarii parafialnej.

Nadal organizujemy kolejną zbiórkę  darów z naszej parafii dla poszkodowanych w tym roku przez powódź. Dlatego prosimy dostarczać jeszcze w tym tygodniu dary na plebanię. Najlepiej jest widziane zboże ale mogą  też być i inne dary. Bardzo prosimy sołtysów o zorganizowanie tej zbiórki w ramach swoich sołectw.