Dziś  o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną  katechezę przedmałżeńską  dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą  zawrzeć małżeństwo, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 zapraszam wszystkich Radnych parafialnych naszej parafii na I powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej.

We wtorek o 18.30 zapraszam na spotkanie na plebanii katechetów naszej parafii.

W środę, 8 września o g. 6.00 - jak co roku – wyruszy z naszego kościoła VII piesza pielgrzymka do M.B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można jeszcze do wtorku w kancelarii parafialnej. Idziemy razem na nogach do sanktuarium w Charłupii Małej a powrót każdy organizuje we własnym zakresie. Bazujemy też na własnym prowiancie.

W czwartek, jak co tydzień zapraszamy do świątyni o g. 19.00 na adorację Jezusa Eucharystycznego.

W najbliższą sobotę - 11 września przybędzie z archidiecezji łódzkiej do naszej diecezji Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który już ponad 50 lat wędruje po wszystkich parafiach naszej Ojczyzny. Obraz będziemy witać w najbliższą sobotę na Placu przed bazyliką św. Józefa w Kaliszu o g. 17.00. Na to powitanie zaproszeni są wszyscy diecezjanie. Z naszej parafii organizujemy też wyjazd autokarem w tym dniu o g. 15.30. Koszt wyjazdu 10 zł. Zachęcam bardzo wszystkich chętnych do zapisywania się jeszcze w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. W sobotę ok. g. 16.00 w drodze z Łodzi do Kalisza samochód-kaplica z Obrazem zatrzyma się na parę minut przy kościele w Błaszkach. Przybycie Maryi obwieszczą dzwony we wszystkich parafiach.

Taca w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną  na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać  za złożone ofiary.

Nadal organizujemy kolejną zbiórkę  darów z naszej parafii dla poszkodowanych w tym roku przez powódź. Dlatego prosimy dostarczać jeszcze w tym tygodniu dary na plebanię. Najlepiej jest widziane zboże ale mogą  też być i inne dary. Już z kilku sołectw przywieziono zboże dlatego bardzo prosimy sołtysów o zorganizowanie tej zbiórki jeszcze w tym tygodniu w ramach swoich sołectw. Można też dary przekazywać sołtysom razem z podatkiem do 15 września. W przyszłym tygodniu, po 15 września wszystkie zebrane dary zostaną przez firmę p. Andrzeja Biernata z Błaszek zawiezione do powodzian.

Nadal informujemy, że w salce parafialnej przy kościele św. Anny w Błaszkach odbywają się mityngi zamknięte (wtorki o g. 17.00) i mityngi otwarte (ostatni wtorek m-ca o g. 17.00) organizowane przez grupę AA (Anonimowych alkoholików) „BARTYMEUSZ”. Zainteresowanych problematyką uzależnienia alkoholowego serdecznie zapraszamy.

Skończył  się sierpień, ostatni miesiąc wakacji, okres pielgrzymowania do Częstochowy. W tym roku, w dniach 9 – 15 sierpnia odbyła się  pierwsza piesza pielgrzymka z Błaszek na Jasną  Górę. W końcu wierni Dekanatu błaszkowskiego mogli udać  się wspólnie do Maryi, aby ofiarować  swój wysiłek, prosić w swoich intencjach, nabyć  sił do nauki i wykonywania codziennych obowiązków. Pomysłodawcą  i organizatorem pielgrzymki był  błaszkowski wikary ks. Rafał  Spiżak, którego determinacja w dążeniu do celu doprowadziła nas na Jasną Górę, przed oblicze NMP. Jesteśmy mu za to wdzięczni i z wielką radością myślimy już o przyszłorocznej pielgrzymce do Matki Bożej w Częstochowie. Bóg zapłać księże Rafale.