Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Jest w nim też wkładka z informacjami o powitaniu Obrazu Matki Bożej 11.09 w Kaliszu i o rozpoczęciu Nawiedzenia w naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania.

W czwartek, jak co tydzień zapraszamy do świątyni o g. 19.00 na adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek  na Mszy św. o g. 18.00 rozpocznie się  katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej naszej parafii, która będzie trwała z przerwami do wiosny przyszłego roku. Katecheza ta jest również wymagana do zawarcia małżeństwa. Młodzież ponadgimnazjalną, która jeszcze w takiej katechezie nie uczestniczyła zapraszamy więc na pierwsze spotkanie w piątek na g. 18.00. Najpierw będzie udział we Mszy św. a następnie spotkanie po Mszy św.

Natomiast dziś o g. 18.00 kolejna przyspieszona katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą zawrzeć małżeństwo, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

Taca z ubiegłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Taca ta wyniosła 2610 zł. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary.

Wczoraj została wykonana kolejna konieczna inwestycja materialna w naszej parafii tzn.

1/ Naprawienie popękanego dachu na kaplicy przedpogrzebowej (wyklejanie na całym dachu samoprzylepną taśmą termozgrzewalną „Tytan” wszystkich składań felcowych oraz silikonowanie obróbki przy ścianach) – 1800 zł.

2/ Naprawienie dachu na organistówce gdzie niebawem będzie się mieścić lojkal Poradnictwa Rodzinnego naszej Parafii (wyklejenie 2 rolek papy na pęknięciach starej papy, zrobienie ogniomurów i wyklejenie taśmą felców na półkolach) – 400 zł. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2200 zł.

25 IX o g. 7.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy przyjmują panie: Żubrowska i Drobnikowa.

W minionym tygodniu zakończyliśmy już kolejną zbiórkę darów z naszej parafii dla poszkodowanych w tym roku przez powódź.  W tym tygodniu wszystkie zebrane dary zostaną przez firmę p. Andrzeja Biernata z Błaszek zawiezione do powodzian. Wszystkim ofiarodawcom pragnę serdecznie podziękować za szczodrość serca. Przy tej okazji pragnę poinformować jakiej pomocy nasza parafia udzieliła powodzianom w tym roku.

1.Zbiórka pieniężna po wszystkich Mszach św. w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – 30.V 10 r. i w uroczystość „Bożego Ciała” – 3 VI 10 r. Podczas zbiórek w te dwie uroczystości zebrano kwotę 5100 zł., która niezwłocznie w całości została przekazana na konto Caritas.

2.Przez kilka niedziel była przypominana w kościele prośba o pomoc powodzianom wysyłaniem SMS-ów na nr. „72052” o treści „POMAGAM”.

3.Od 13 VI 10 r. przez cztery niedziele była w kościele przypominana prośba o dostarczanie na plebanię darów dla powodzian (łóżka, odzież, koce, pościel, artykuły chemiczne itp.). Gromadzone w ten sposób przez cztery tygodnie dary zostały nieodpłatnie przez p. Andrzeja Biernata z Błaszek, ul. Kościuszki zawiezione 5 VII 10 r. jego samochodem dostawczym do powodzian Gminy Wilków k/Kazimierza Dolnego.

4.W czerwcu wspólnota neokatechumenalna parafii Błaszki przekazała na rzecz powodzian z Gminy Wilkw kwotę 550 zł.

5.W dniach 5-10 VII 10 r. (pon-sob) ks. Proboszcz Jerzy Mikołajewski z grupą wolontariuszy z parafii Błaszki i parafii Goszczanów przebywali u powodzian gminy Wilków pomagając w usuwaniu skutków powodzi.

6.25 VII 10 r. Rada Parafialna parafii Błaszki zorganizowała I Festyn Parafialny ku czci św. Anny. Dochód z festynu został przeznaczony dla powodzian. Dochód ten wyniósł 5170 zł.

7.Na przełomie sierpnia i września ponownie była w kościele kierowana do wiernych prośba o dostarczanie na plebanię darów dla powodzian (zwłaszcza zboża). Tym razem zmobilizowali się zwłaszcza niektórzy sołtysi i zorganizowali zbiórkę zboża i pieniędzy w ramach swoich sołectw. Tym sposobem zebrano kwotę 1930 zł., ponad 10 ton zboża oraz sporą ilość odzieży i innych darów. Dary te ponownie zawozi swoim transportem do powodzian z gminy Wilków nasz parafianin p. Andrzej Biernat z Błaszek. Pieniądze zaś z festynu i z ostatniej zbiórki (w sumie 7100 zł.) zostały przesłane przez Radnych parafialnych na konto pomocy uczącej się młodzieży z terenów dotkniętych powodzią. Niech Dobry Bóg wynagrodzi ofiarodawców.

Dziś po Mszach św. rozprowadzamy różne artykuły dekoracyjne na czas nawiedzenia

naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Artykuły te będzie można nabywać wychodząc z kościoła. Serdecznie zachęcamy.