Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Jest w nim też wkładka z informacjami o powitaniu Obrazu Matki Bożej 11.09 w Kaliszu i o rozpoczęciu Nawiedzenia w naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania.

W środę o g. 16.15 zapraszam na kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii św. wszystkie dzieci z klas III ze swoimi rodzicami. Na spotkaniu będą już rozdawane różańce dla dzieci.

W czwartek, jak co tydzień zapraszamy do świątyni o g. 19.00 na adorację Jezusa Eucharystycznego.

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, a więc i szczególna okazja do spowiedzi. Spowiedź w piątek już pół godziny przed Mszą św.

W piątek  na Mszy św. o g. 18.00 rozpocznie się  kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej naszej parafii, która będzie trwała z przerwami do wiosny przyszłego roku. Katecheza ta jest również wymagana do zawarcia małżeństwa. Młodzież ponadgimnazjalną, która jeszcze w takiej katechezie nie uczestniczyła zapraszamy więc na pierwsze spotkanie w piątek na g. 18.00. Najpierw będzie udział we Mszy św. a następnie spotkanie po Mszy św.

W piątek o g. 19.30 spotkanie popielgrzymkowe, na które zapraszamy wszystkich nie tylko pielgrzymów. Najpierw będzie półgodzinna adoracja a później Msza św. w int. pielgrzymów. Po modlitwie spotkanie na salce.

W sobotę z racji I Soboty miesiąca od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Można jeszcze nowych chorych zgłaszać do tych odwiedzin.

Wieczorem w sobotę po Mszy o g. 18.00 będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na październik: O dobre przygotowanie i przeżycie przez naszą parafię Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej.

Natomiast dziś o g. 18.00 kolejna przyspieszona katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą zawrzeć małżeństwo, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

Mamy już nowe kontenery na cmentarzu. Teraz pod te kontenery będą musiały być zalane uzbrojone płyty betonowe o grubości 0,60 m aby kontenery te mogły stabilnie i bezpiecznie stać. Będzie też musiała być zrobiona nowa brama wjazdowa do kontenera stojącego w miejscu dawnego składu śmieci od strony Gruszczyc. Kontenerów będzie 6 sztuk; cztery na starym cmentarzu, a dwa na nowym. Wszystkie będą stać na miejscu starych składów śmieciowych. Nie będzie natomiast kontenera na środku nowego cmentarza przy krzyżu ze względu właśnie na krzyż. Bardzo proszę aby odtąd już nie składać śmieci na ziemię, ale do kontenerów. Nowe kontenery mają podział na dwie części. Do jednej należy sypać śmieci biodegradacyjne (wieńce, kwiaty, liście), a do drugiej sztuczne (plastiki, znicze itp.). Stare krzyże i elementy betonowe ich właściciele biorą z cmentarza ze sobą. Bardzo proszę abyśmy wszyscy wspólnie dbali o coraz to lepszy porządek na naszym cmentarzu. Przypominam też, że zamiar instalowania nowych pomników, zgłaszamy zawsze najpierw w kancelarii parafialnej.

Już za trzy tygodnie – 17 X 10 r. rozpoczną się w naszej parafii Misje przed Nawiedzeniem parafii przez Matkę Bożą w kopii Jej cudownego Obrazu (22/23.X.). W tym tygodniu już będą wywieszone przed kościołem odpowiednie banery informujące nas o tym wydarzeniu, a panowie listonosze dostarczą w tym tygodniu do każdej rodziny w naszej parafii na kolorowo wydrukowane foldery ze szczegółowym programem Misji i Nawiedzenia, aby każdy już wcześniej mógł zaplanować sobie udział każdego dnia w odpowiednim spotkaniu rekolekcyjnym. Te foldery są moim zaproszeniem wszystkich parafian do uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu religijnym jakim będzie Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej i poprzedzające je Misje.

Dziś po Mszach św., podobnie jak w ubiegłą niedziel, rozprowadzamy różne artykuły dekoracyjne na czas nawiedzenia  naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Artykuły te będzie można nabywać wychodząc z kościoła. Serdecznie zachęcamy.