Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła drugą niedzielę listopada Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku tematem przewodnim jest Irak. Prześladowanie uczniów Jezusa pozostaje nieodłącznym elementem życia Kościoła we wszystkich jego okresach. Ale Bóg nie opuszcza swojego Kościoła i przychodzi mu z pomocą. Bądźmy i my solidarni przez modlitwę i ofiarę pieniężną z prześladowanymi dziś chrześcijanami. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

Taca w dzisiejszą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Natomiast po Mszach św. w dzisiejszą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na te cele.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych (ok. g. 18.30) zapraszam wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez ks. dr. Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza. Przybywa uczestników katechez co bardzo cieszy. Katechezy te wchodzą coraz bardziej w głąb Ewangelii i sensu naszego życia. Dlatego znów bardzo zachęcam i zapraszam wszystkich do korzystania z wielkiej łaski tych katechez bo naprawdę warto.

Adoracja Jezusa Eucharystycznego w czwartki będzie po katechezie czyli ok. g. 19.15.

W piątek wieczorem będzie kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Najpierw  udział we Mszy św. o g. 18.00, a po niej katecheza.

Przyszła niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. Rozpocznie się ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i będzie apelować do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia. Dwa lata temu (26.10.2008 r.) gościliśmy w naszej parafii ks. Piotra Kowalka, duszpasterza Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej Diecezji, który zainicjował powstanie tego ruchu w naszej parafii. Odtąd członkowie tego ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania (a nieraz też wyjazdy) z S. Rafaelą, odpowiedzialną za ten Ruch w naszej parafii. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się uroczysty ceremoniał przyjęcia kolejnych kandydatów do ERM naszej parafii oraz scenka prezentująca ten ruch, a po Mszy św. wspólna Agapa na plebanii.  Niech ta okoliczność będzie zachętą dla innych uczniów szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji jaką jest ERM.

W przyszłą niedzielę też przybędzie do naszej  parafii dwóch kleryków aby przeprowadzić Niedzielę Powołań, której celem jest modlitwa, danie świadectwa o powołaniu  oraz zebranie ofiar na rzecz Seminarium Duchownego. Po Mszy południowej będzie możliwość spotkania kleryków z ministrantami lub z młodzieżą.

Pan organista w tym tygodniu nadal będzie roznosił opłatek i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać!    Porządek odwiedzin w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 – Gzików i Bukowin,                                                                                         Wtorek od g. 9.00 – Brończyn i ul Ogrodowa,                                                                                               Środa od g. 9.00 – Chrzanowice, Wilczkowice, ul. Pułaskiego,                                                                      Czwartek i Piątek od g. 9.00 – Żelisław,                                                                                                  Sobota od g. 9.00 – Borysławice (osiedle) i ul. Kaliska.

Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych.  W przyszłą niedzielę będą już wypominki z nowej listy wypominkowej.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, w którym znajdują się relacje z pobytu Obrazu Nawiedzenia w naszej parafii.  Zachęcam do nabywania.