Dziś gościmy w naszej parafii dwóch kleryków WSD w Kaliszu. Klerycy przeprowadzają Niedzielę Powołań, której celem jest modlitwa, świadectwo powołaniowe oraz zebranie ofiar na rzecz naszego Seminarium Duchownego. Po Mszy południowej będzie możliwość spotkania kleryków z ministrantami lub z młodzieżą.

Bóg zapłać za złożone ofiary a klerykom za powołaniową posługę w naszej parafii. Na stoliku pod chórem są wyłożone ulotki z informacjami na temat modlitwy za kapłanów. Zachęcam aby każdy ze sobą wziął tę ulotkę.

Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i apeluje do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia. Cieszymy się bardzo, że dziś na Mszy św. o g. 12.00 sześcioro uczniów ze szkół podstawowych naszej parafii zostanie przyjętych w sposób uroczysty na członków, a 13 uczniów na kandydatów Eucharystycznego Ruchu Młodych naszej Parafii. Ruch ten u nas zaczął istnieć jesienią 2008 r. po spotkaniu z ks. Piotrem Kowalkiem – duszpasterzem ERM w naszej Diecezji. Członkowie Ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania z S. Rafaelą, która dwa lata temu, na moją prośbę, zgodziła się wziąć odpowiedzialność za ten ruch w naszej parafii. Wczoraj dzieci z naszej parafii należące do tego ruchu brały udział w diecezjalnym spotkaniu ERM-u w Kaliszu. Bardzo dziękujemy i Siostrze Rafaeli i członkom ERM za piękny trud systematycznego poznawania Jezusa Eucharystycznego, zbliżania się do Niego i świadczenia o Jego miłości innym. Dziękujemy też za dzisiejszą scenkę prezentującą ERM. Niech ta okoliczność będzie zachętą dla innych dzieci szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji, jaką jest ERM. Po Mszy św. o g. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z tego ruchu wraz z rodzicami na Agapę na plebanię.

Mamy już kolejną dostawę darów Caritas. Osoby upoważnione do korzystania z  tych darów prosimy o odbiór w parafialnym punkcie Caritas we wtorek lub w środę w g. 10.00 – 12.00.

Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii wyniosła 3117 zł. Natomiast w czasie zbiórki do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu zebraliśmy kwotę 810 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na te cele.

Jutro będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę muzyki i chórów kościelnych. Z tej racji dziękujemy naszym chórzystom za śpiew i życzymy im wielu łask Bożych, mocnych głosów i radości ze śpiewania Bogu na chwałę a ludziom na pożytek, a Boga prosimy, aby uczynił ich życie pieśnią ku Jego chwale.

Jutro i w czwartek po Mszach wieczornych (ok. g. 18.30) zapraszam wszystkich chętnych na kolejne katechezy neokatechumenalne prowadzone przez ks. dr. Andrzeja Latonia i grupę katechistów z Drogi neokatechumenalnej z Kalisza. Przybywa uczestników katechez co bardzo cieszy. Katechezy te wchodzą coraz bardziej w głąb Ewangelii i sensu naszego życia. Dlatego znów bardzo zachęcam i zapraszam wszystkich do korzystania z wielkiej łaski tych katechez bo naprawdę warto.

Adoracja Jezusa Eucharystycznego w czwartki będzie po katechezie czyli ok. g. 19.15.

W piątek wieczorem będzie kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Najpierw  udział we Mszy św. o g. 18.00, a po niej katecheza.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy już Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Zakończenie starego roku liturgicznego niech nas zmobilizuje do rozliczenia się przed Bogiem ze swego dotychczasowego życia i podjęcia dobrych postanowień na przyszłość.

Pan organista w tym tygodniu nadal będzie roznosił opłatek. Ofiara złożona przez parafian jest wynagrodzeniem za obsługę muzyczną niedziel i świąt oraz za prowadzenie chóru. Razem z opłatkiem są też rozprowadzane kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna.

Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać!    Porządek odwiedzin w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 – Wójcice i Borysławice                                                                                       Wtorek od g. 13.00 –  Lubanów,                                                                                                  Środa od g. 15.00 – ul. Sieradzka,                                                                                                  Czwartek od g. 13.00 – Kamienna Brzozowiec,                                                                                        Piątek od g. 13.00 – ul. Sulwińskiego,

Sobota od g. 9.00 – ul. Polna, Młyńska, Projektowana, Szkolna i Kościelna.

Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, w którym znajdują się relacje z pobytu Obrazu Nawiedzenia w naszej parafii.  Zachęcam do nabywania.

Dziś w Polsce są wybory samorządowe. Prosimy o światło Ducha Świętego dla głosujących oraz o ducha autentycznej troski o wspólne dobro dla wybranych do służby ludziom w wyborach samorządowych.