Taca  na potrzeby inwestycyjne w parafii z ubiegłej niedzieli wyniosła 2505 zł. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary.

Roraty są codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – do czwartku włącznie. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

We wtorek o g. 19.00 zapraszam na spotkanie na plebanii całą Radę Parafialną (spotkanie opłatkowe). Będzie to spotkanie opłatkowe podsumowujące dotychczasową działalność Rady i wytyczające plany na przyszłość.

Adoracja Jezusa Eucharystycznego w czwartek będzie po Mszy Roratniej czyli ok. g. 19.00. Zapraszamy.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano o g. 7.00. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie, napełnijmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Słowa Wcielonego złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje.

Nie sprowadzajmy świąt Bożego Narodzenia do roli święta bezużytecznej rozrzutności. Boże Narodzenie jest świętem pokory, ubóstwa, ogołocenia, poniżenia Syna Bożego. Zadbajmy zatem, aby było obchodzone w duchu autentycznego dzielenia się miłością i radością, z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej serdecznej pomocy i naszej braterskiej obecności.

Pasterka jak zwykle, o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że po świętach i w styczniu, jak co roku, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o g. 7.00. W przyszłą niedzielę zapowiemy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę, którą rozpoczniemy po przyszłej niedzieli.

Dziś rozprowadzamy nadal  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Nadal można też nabywać kalendarze diecezjalne w kancelarii par. bądź w zakrystii. Zachęcam do nabywania.

W czasie świąt będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Temat przewodni numeru będzie poświęcony macierzyństwu. W numerze będzie także wyznaczona dokładna i szczegółowa trasa pielgrzymowania Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po wszystkich rodzinach naszej parafii. Zachęcam do nabywania.

W tym tygodniu Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej powinien zakończyć swoją wędrówkę po miejscowości Brończyn i pójść na Bukowinę. Proszę aby ostatnia rodzina przyjmująca Obraz w Brończynie po dobie nawiedzenia w swoim domu przywiozła ten Obraz do kościoła na wieczorną Mszę św., a rodzina, która jako pierwsza przyjmie Obraz w Bukowinie niech też przybędzie aby po tej Mszy wieczornej wziąć Obraz do siebie. I tak niech będzie za każdym razem gdy Obraz będzie kończył nawiedzenie danej miejscowości i rozpoczynał nawiedzenie w kolejnej miejscowości. Wskazane by było aby na Mszę po nawiedzeniu przybyły wszystkie rodziny z miejscowości nawiedzonej przez Obraz Matki Bożej aby złożyć Bogu dziękczynienie. Podczas Mszy św. Obraz będzie zawsze stał na Ołtarzu.

Ojciec święty wzywa w tegorocznym Adwencie cały Kościół do modlitwy w intencji obrony życia poczętego. Odpowiedzmy wielkodusznie na ten apel Ojca świętego.

Bardzo dziękujemy Państwu Lindnerom z Gzikowa za ofiarowanie nam – jak co roku – choinek do kościoła i na plebanię. Bóg zapłać!