Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla dzieci z rodzin ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek mikołajkowych złożonych pod drzewkiem życia i miłości. Wszystkim szkołom i organizacjom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe. Za pomoc w budowaniu „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, ministrantom, panu kościelnemu i panu organiście. Orkiestrze gminnej dziękujemy za koncert kolęd, wykonany jak co roku przed „Pasterką”, a chórowi parafialnemu za śpiew podczas „Pasterki”.

Adoracja Jezusa Eucharystycznego w czwartek o g. 19.00. Zapraszamy.

W piątek będzie zakończenie roku 2010. Wieczorem o g. 18.00 będzie Msza dziękczynno-błagalna, a po niej nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy.

W sobotę „Nowy Rok” – porządek Mszy św. jak w niedzielę. Wieczorem (mimo, że to jest sobota) Msza św. też jak w każdą niedzielę o g. 17.00.

W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej o g. 17.00 będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój na świecie”.

Od wtorku rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie tej kolędy poznać się bliżej z naszymi parafianami i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne w parafii. Ksiądz proboszcz również -już po raz trzeci - wszystkie ofiary jakie będą dla niego przeznaczone na kolędzie przekaże na potrzeby inwestycyjne w parafii. W sumie inwestycje materialne w ciągu ostatnich dwóch i pół lat pochłonęły kwotę 305 tys. zł. (Remont kapitalny plebanii wewnątrz i częściowo na zewnątrz wyniósł 270 tys. zł. Inne inwestycje: w salce parafialnej (10 tys. zł.), w kaplicy przedpogrzebowej (4,5 tys. zł.), modernizacja prezbiterium w kościele (2,2 tys. zł.), chodnik przed plebanią i uporządkowanie placu między ulicą a plebanią (5 tys. zł.), naprawa dachów na kaplicy przedpogrzebowej i na „Organistówce” (2 tys. zł.) i 6 podkładów z kostki  brukowej pod kontenery na cmentarzu 11 tys. zł.). Na dzień dzisiejszy jest w kasie parafialnej jeszcze spory deficyt. Deficyt ten zmniejsza się sukcesywnie dzięki tzw. comiesięcznej tacy inwestycyjnej oraz dzięki ofiarom kolędowym. Dlatego „Bóg zapłać” wszystkim za składane ofiary. W nadchodzącym roku planujemy rozpocząć kapitalny remont kaplicy cmentarnej o czym na bieżąco będziemy informować parafian.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Wtorek od g. 9.00 Domaniew (2 ks.) i Maciszewice (1 ks.),

Środa od g. 9.00Kołdów (1 ks.), Chrzanowice za cmentarzem i Wilczkowice (1 ks.), a od g. 15.00 - Pl. Niepodległości „Bloki” (1 ks.),

Czwartek od g. 9.00Gzików (2 ks.) i Woleń (1 ks.),

Piątek od g. 9.00Bukowina (3 ks.).

Dziś rozprowadzamy nowy świąteczny numer „Opiekuna”.  Nadal można też nabywać kalendarze diecezjalne w kancelarii par. bądź w zakrystii. Zachęcam do nabywania.

Dziś też rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Temat przewodni numeru jest poświęcony macierzyństwu. W numerze jest także wyznaczona dokładna i szczegółowa trasa pielgrzymowania Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po wszystkich rodzinach naszej parafii. Zachęcam do nabywania.