W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to już w tym roku w naszym kraju dzień wolny od pracy. Starajmy się przeżyć ten dzień w duchu świątecznym. Weźmy udział we Mszy św., bo do tego nas Kościół w tym dniu zobowiązuje. Powstrzymajmy się też od niekoniecznych prac i zakupów. Podczas Mszy św. w tym dniu będzie poświęcenie kadzidła, kredy i wody. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Przed Mszami będzie spowiedź pierwszoczwartkowa i pierwszopiątkowa gdyż w piątek Msza i spowiedź będzie tylko rano.

Po Mszy wieczornej w czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę na Mszy o g. 12.00 będziemy przeżywać „jasełka” w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Błaszkach pod kierunkiem Sióstr Obliczanek. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

Przypominam, że Msze św. w dni powszednie stycznia, z racji „kolędy”, są tylko rano – również Msze zbiorowe w środy i piątki są rano. Nie ma Mszy św. wieczorem. Kancelaria parafialna w styczniu jest czynna w godz. 8.00-8.30.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.00Kamienna (1 ks.), a od 15.00 – ul. Kościuszki (2 ks.),

Wtorek od g. 9.00 Wójcice (1 ks.), a od g. 15.00 – ul. Pułaskiego (1 ks.)                                                                       i ul. Projektowana (1 ks.),

Środa od g. 15.00Borysławice Osiedle (3 ks.),

Czwartek od g. 9.00Smaszków-Kostrzewice (2 ks.),                                                                                                       a od g. 15.00 - ul. Przemysłowa „3” (1 ks.),

Piątek od g. 15 .00 ul. Sieradzka (3 ks.),

Sobota od g. 9.00 Borysławice Wieś (3 ks.).

Panów sołtysów, jak co roku, prosimy o zorganizowanie pojazdów na kolędę.

Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem” oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcam do nabywania.