Dzieciom i siostrom „Obliczankom” serdecznie dziękujemy za przedstawienie jasełkowe wystawione dziś w naszym parafialnym kościele na Mszy św. o g. 12.00.

Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończymy w liturgii Kościoła okres Narodzenia Pańskiego i zaczynamy okres zwykły.

Rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko przypominamy, że powinni:

1. Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących (ukończone 16 lat, po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczy we Mszy św. i nie żyje w kolizji z prawem Kościoła), którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

2. Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

3. Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana „kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę na Mszy o g. 12.00 będziemy przeżywać „jasełka” w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Błaszkach pod kierunkiem Sióstr Obliczanek. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiejsza taca, z racji drugiej niedzieli miesiąca, jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Przypominam, że Msze św. w dni powszednie stycznia, z racji „kolędy”, są tylko rano – również Msze zbiorowe w środy i piątki są rano. Nie ma Mszy św. wieczorem. Kancelaria parafialna w styczniu jest czynna w godz. 8.00-8.30.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00Pl. Sulwińskiego (2 ks. z dwóch stron) i Pl. Sulwińskiego,

bloki „10” i „10 A” (1 ks.),

Wtorek od g. 9.00 Adamki (1 ks.), a od g. 15.00 – ul. Młyńska i „Domki Pietruchy” (1

ks.) oraz ul. Kościelna, „Błaszkowianka” i „Stare Miasto” (1 ks.),

Środa od g. 15.00ul. Ogrodowa i Marszałka (1 ks.) oraz ul. Przemysłowa „4” (2 ks.),

Czwartek od g. 9.00Zawady (1 ks.), a od g. 15.00 – Pl. Niepodległości (po stronie

Apteki) (1 ks.) oraz bloki SKR (21 i 22) i „Domki jednorodzinne) (11-20) (1 ks.),

Piątek od g. 15 .00 ul. Szkolna i Pomorska (1 ks.) oraz ul. Kaliska (po obu stronach)

(2 ks.),

Sobota od g. 9.00 Kwasków (2 ks. – prosimy o dwa pojazdy) oraz Lubanów (1 ks.).

Panów sołtysów, jak co roku, prosimy o zorganizowanie pojazdów na kolędę.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, nasze pismo dekanalne „Szukajmy Razem” oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcam do nabywania.