Taca, z ubiegłej niedzieli była tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Taca ta wyniosła 3.075 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

Jutro będziemy przeżywać Dzień Judaizmu a we wtorek rozpocznie się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek będzie dzień babci a w sobotę dzień dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.

W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodzieży męskiej szkół średnich oraz klas trzecich gimnazjów. Odbędą się one w dwóch turach:                                                          1) 28-30 I (trzecia gimnazjum i pierwsza szkoły średniej)                                                                                       2) 11-13 II (klasy przedmaturalne i pomaturalne).                                                                                               Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00ul. Przemysłowa „2” (1 ks.) oraz Pl. Niepodległości                                   (po str. Sióstr Zakonnych) (2 ks.),

Wtorek od g. 9.00 - Brończyn i Numerki (2 ks.), a od g. 15.00 - ul. Polna, Krótka i

Północna (1 ks.),

Środa od g. 9.00Żelisław za młynem (1 ks.), a od g. 15.00ul. Przemysłowa „8”, „9”,

„10” (2 ks.)

Czwartek od g. 9.00Kokoszki (2 ks.), a od g. 15.00 – ul. Sportowa „2” (1 ks.),

Piątek od g.9 .00 Żelisław n/drogą (2 ks.), a od g. 15.00 - ul. Sportowa „1” (1 ks.),

Sobota od g. 9.00 Żelisław Pietrasy (1 ks.), Kociołki (1 ks.) i Chrzanowice (1 ks.).

Panów sołtysów, jak co roku, prosimy o zorganizowanie pojazdów na kolędę.

Dziś  rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, nasze pismo dekanalne „Szukajmy Razem” oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcam do nabywania.

Przypominam, że Msze św. w dni powszednie stycznia, z racji „kolędy”, są tylko rano – również Msze zbiorowe w środy i piątki są rano. Nie ma Mszy św. wieczorem. Kancelaria parafialna w styczniu jest czynna w godz. 8.00-8.30.