Dziś  rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, nasze pismo dekanalne „Szukajmy Razem” oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcam do nabywania.

Dziś po Mszy wieczornej o g. 17.00 będzie miał miejsce w naszym parafialnym kościele koncert kolęd wykonany przez posługujących muzycznie w naszej parafii (chór parafialny, schola młodzieżowa i chórek dziecięcy). Serdecznie zapraszamy!

W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na Mszach będzie błogosławienie świec. W tym dniu na g. 16.00 zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Dzieci otrzymają świece pierwszokomunijne. Najpierw będzie Msza św. a po niej spotkanie.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi już pół godziny przed Mszą św. W piątek wieczorem będzie – jak co miesiąc – spotkanie popielgrzymkowe dla wszystkich chętnych. Najpierw o g. 19.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, o 19.30 Msza św. a po niej spotkanie w salce parafialnej.

W sobotę – z racji pierwszej soboty miesiąca - od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Można zgłaszać też nowe osoby do odwiedzin sakramentalnych. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Intencja Różańca na luty – „Za chorych i starszych parafian”.

Dwa lata temu zawarliśmy – jako parafia – umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na przekazywanie gotowych artykułów spożywczych w ramach programu „dostarczanie żywności najuboższej ludności” (PEAD). Korzystać z tej pomocy mogą tylko ci, którzy nie korzystają z darów przekazywanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Uprawnionych do korzystania z tych darów jest ok. 200 osób z naszej parafii. Lista tych osób każdego roku jest aktualizowana. W tym tygodniu nastąpi ta aktualizacja na aktualny rok, dlatego osoby z ubogich rodzin, które jeszcze takich darów nie pobierają, a chcieli by je otrzymywać niech się w tym tygodniu zgłoszą do kancelarii parafialnej i przyniosą ze sobą PESEL.

Z racji przeżywanego w środę Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji.

W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodzieży męskiej szkół średnich. Drugi turnus tych rekolekcji odbędzie się w terminie od 11-13 II (klasy przedmaturalne i pomaturalne). Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.