W ubiegłą niedzielę po Mszy wieczornej o g. 17.00 miał miejsce w naszym parafialnym kościele koncert kolęd wykonany przez posługujących muzycznie w naszej parafii (chór parafialny, schola młodzieżowa i chórek dziecięcy). Serdecznie dziękujemy wykonawcom za ten koncert! Również serdecznie dziękujemy uczniom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach i panu kościelnemu za pomoc w rozebraniu żłóbka bożonarodzeniowego.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz kalendarze diecezjalne. Zachęcam do nabywania.

Z racji przeżywanego w minioną środę Światowego Dnia Życia Konsekrowanego,  dziś po Mszach świętych będzie zapowiadana już w ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii.

Dwa lata temu zawarliśmy – jako parafia – umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na przekazywanie gotowych artykułów spożywczych w ramach programu „dostarczanie żywności najuboższej ludności” (PEAD). Korzystać z tej pomocy mogą tylko ci, którzy nie korzystają z darów przekazywanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Uprawnionych do korzystania z tych darów jest ok. 200 osób z naszej parafii. Lista tych osób każdego roku jest aktualizowana. W tym tygodniu nastąpi ta aktualizacja na aktualny rok, dlatego osoby z ubogich rodzin, które jeszcze takich darów nie pobierają, a chcieli by je otrzymywać niech się jeszcze również w tym tygodniu zgłoszą do kancelarii parafialnej i przyniosą ze sobą PESEL.

W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodzieży męskiej szkół średnich. Drugi turnus tych rekolekcji odbędzie się w terminie od 11-13 II (klasy przedmaturalne i pomaturalne). Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

W przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie taca inwestycyjna przeznaczona w całości na potrzeby inwestycyjne w parafii.. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

W kościele mamy nowy zakup: są to cztery nowe dywany przy bocznych ołtarzach i przy ołtarzach Matki Bożej. Pieniądze na te dywany ofiarowała anonimowa fundatorka z naszej parafii. Serdecznie jej za to dziękujemy. Do kompletu chcemy jeszcze zakupić chodnik dywanowy na stopień przed ołtarzem. Na tym chodniku m.in. będą mogły siadać dzieci na Mszach południowych. Na chodnik ten potrzeba 1000 zł. Jeżeli się znajdzie jakiś sponsor to bardzo proszę o szybki kontakt.