Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie świąt wielkanocnych.

- Siostrom Obliczankom za ustrojenie kaplicy przechowania Najświętszego Sakramentu (tzw. Ciemnicy) oraz za użyczenie pomieszczenia dla młodzieży z Łodzi prowadzącej rekolekcje szkolne w naszej parafii.

- Księżom wikariuszom za przygotowanie i ustrojenie wraz z Siostrą zakonną z Odolanowa „Grobu Pańskiego” oraz za opiekę nad ministrantami i przygotowanie ich do poprawnego uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego.

- Panu Organiście i Chórowi za uroczystą „oprawę muzyczną” w czasie Triduum Paschalnego.

- Panu Kościelnemu i jego mamie za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego. - Scholi młodzieżowej za prowadzenie godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek.

- Dzieciom z Krucjaty Eucharystycznej za adorowanie Pana Jezusa w Wielki Piątek.

- Strażakom z poszczególnych jednostek OSP z terenu naszej parafii za trzymanie tzw. warty przy „Grobie Pańskim” w Wielką Sobotę i za czynny udział w nocnej procesji rezurekcyjnej.

- Ministrantom naszej parafii i harcerzom za trzymanie warty przy „Grobie Pańskim” i adorowanie Pana Jezusa w Wielką Sobotę.

- Orkiestrze błaszkowskiej za ich „muzyczny udział” w procesji rezurekcyjnej.

- Innym osobom, nie wymienionym z nazwy, które w jakikolwiek sposób pomogły nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie i owocnie tegoroczne święta wielkanocne.

Jutro drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy i w tym dniu do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

Od jutra wieczór przez cały tydzień na wieczornych Mszach św. o g. 18.00 będziemy się przygotowywać do beatyfikacji Jana Pawła II, która nastąpi w przyszłą niedzielę – 1 maja, w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tych przygotowaniach.

W środę o g. 16.00 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

W środę będziemy przeżywać Narodowy dzień pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Biskupi polscy proszą aby ten dzień uczynić w parafii czasem pokuty i modlitwy przebłagalnej. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo ekspiacyjne przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W najbliższy piątek nie ma postu, gdyż jest to kolejny dzień w Oktawie Wielkanocnej, a w Oktawie każdy dzień jest przeżywany jak uroczystość, która znosi post.

Dziś życzenia świąteczne przekazuje nam wszystkim nasz biskup diecezjalny JEGO EKSCELENCJA STANISŁAW NAPIERAŁA

Na koniec pragnę i ja wraz z księżmi wikariuszami złożyć wszystkim naszym parafianom i przebywającym w naszej parafii gościom życzenia świąteczne. Niech w Waszych sercach dokona się WIELKANOC. Niech Jezus Zmartwychwstały stanie się dla Was drogą, prawdą i życiem. Przyjmijcie od Zmartwychwstałego radość, pokój i odwagę, aby żyć Jego prawdą i gorliwie głosić ją innym.