Dziś przeżywamy beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Zachęcam odtąd wszystkich do gorliwej modlitwy za przyczyną błogosławionego Jana Pawła II zwłaszcza o świętość dla siebie i dla innych. Na rynku w Błaszkach dziś o g. 18.00 rozpocznie się koncert ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. Zachęcamy do uczestnictwa.

Dziś rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na Mszę św. i na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

We wtorek przypada 3 dzień Maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O g. 8.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny, a o g. 9.00 w int. strażaków naszej Gminy.

W środę i w czwartek o g. 16.00 będą kolejne spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Będzie na tych spotkaniach próba generalna przed I spowiedzią i I Komunią św. Obecność wszystkich obowiązkowa. Zapraszam.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godziny przed Mszą św. Spowiedź św. dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o 15.30. W piątek wieczorem będzie – jak co miesiąc – spotkanie popielgrzymkowe dla wszystkich chętnych. Najpierw o g. 19.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, o g. 19.30 Msza św. a po niej spotkanie w salce parafialnej.

W sobotę, o g. 15.00 będzie spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci pierwszokomunijnych naszej parafii oraz ich rodziców i krewnych.

W przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie taca inwestycyjna. W minionym tygodniu wykonaliśmy kolejną inwestycję mianowicie chodnik z kostki brukowej prowadzący od salki parafialnej do kościoła. Chodnik ma poprawić warunki chodzenia do kościoła naszym parafianom. Inwestycja ta wykonana przez firmę p. Grzegorza Wojtkowicza z Żelisławia kosztowała 3.000 zł.

W przyszłą niedzielę o g. 10.00 będziemy w naszym kościele parafialnym przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium i w nawie głównej na tej Mszy św. są zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Proszę wszystkich aby to uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.

W przyszły wtorek, 10 maja, w ramach tzw. „Białego Tygodnia”, wyjeżdżamy trzema autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby w tym ważnym dla dzieci okresie życia oddać się pod opiekę Matce Bożej.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”, który jest przede wszystkim poświęcony tematyce związanej z beatyfikacją Jana Pawła II. Zachęcamy do nabywania.

Siostry klaryski z Kalisza, które mają swój klasztor na ul. Księżnej Jolanty przy wjeździe do Kalisza od strony Brzezin informują, że Benedykt XVI przyznał odpust zupełny dla klarysek i osób nawiedzających ich klasztor. Okolicznością udzielenia łaski jest Jubileusz 800-lecia Konsekracji św. Klary oraz powstania Zakonu Ubogich Sióstr Świętej Klary. Odpust przyznany jest na czas świętowania: od 16 IV 2011 do 12 VIII 2012 r. Zachęcamy do odwiedzin klasztoru S. Klarysek i do modlitwy w int. Ojca Świętego dla uzyskania odpustu zupełnego.