W ubiegłą niedzielę była zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Zebraliśmy na ten cel 1100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

Jutro o g. 20.00 będzie kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie wszystkich Radnych serdecznie zapraszam.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek o g. 19.00 będzie katecheza przedmałżeńska, a o g. 19.45 zapraszamy na Adorację młodzież i studentów.

Taca z dzisiejszej niedzieli  z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Dzisiaj po Mszy św. będzie zapowiadana już tydzień temu zbiórka na KUL.

W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 14.00.

W dniach od 1 do 6 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami niech się zgłaszają do ks. proboszcza.

Rusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej w dniach od 09 – 15 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do ks. wikariuszy. W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa Jana Pawła II „Otwórz drzwi Chrystusowi”.

Pielgrzymka do Włoch, która jest wotum wdzięczności Bogu za dar życia i posługi bł. Jana Pawła II wyrusza 17 sierpnia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek o g. 19.00 w salce przy wikariacie. Zostały już tylko 3 wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Wojciechem.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.