W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii Madzię Buczek, założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w Polsce i O. Piotra Dettlafa – duchowego opiekuna tych dzieci. Zachęcamy wszystkie dzieci naszej parafii do włączenia się do tej dziecięcej wspólnoty różańcowej i do codziennej modlitwy różańcowej (przynajmniej 1 dziesiątek różańca dziennie). Zapisywać się prosimy u Sióstr i Pań katechetek. Niech Dobry Bóg poszerza w naszej parafii szeregi modlących się na różańcu dzieci, a założycieli,  opiekunów i członków PKRD w Polsce niech wspiera i prowadzi Matka Boża Różańcowa.

Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej.  Matka Boska Jasnogórska w znaku Obrazu zakończyła swoje nawiedzenie w miejscowości Chrzanowice-Wilczkowice i poszła do Żelisławia. Obraz uroczyście został przekazany w środę na Mszy wieczornej o g. 18.00. Mieszkańcy Chrzanowic-Wilczkowic w duchu wdzięczności za dar nawiedzenia złożyli ofiarę 880 zł. na rzecz remontu kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

Wczoraj młodzież naszej parafii – pod opieką ks. Wojciecha – była autokarem na ogólnopolskim spotkaniu młodych na Lednicy. Bogu niech będą dzięki!

Dziś obchodzimy czwarty – ogólnopolski Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz za pontyfikat i beatyfikację Jana Pawła II. Dlatego dziś po Mszach św. jest zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Na stolikach pod chórem są wyłożone materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu. Można je gratisowo wziąć ze sobą.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

W piątek o g. 19.00 będzie katecheza przedmałżeńska, a o g. 19.45 zapraszamy na Adorację młodzież i studentów.

W sobotę z racji wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele parafialnym w godz. od 20.00 do 22.00 będzie czuwanie modlitewne. Wszystkich chętnych na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, z racji II Niedzieli miesiąca będzie tzw. taca inwestycyjna w parafii Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel. Po Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka na KUL.

W przyszły poniedziałek – 13 VI będzie na plebanii kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam już na to spotkanie wszystkich Radnych.

W dniach od 1 do 6 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami niech się zgłaszają do ks. proboszcza.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Aktualny „Opiekun” prezentuje m. in. Sylwetki i wypowiedzi nowo wyświęconych w miniony czwartek księży neoprezbiterów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Pan Józef Janczak z Lubanowa ofiarował nam za 200 zł. cement na remont „organistówki”. Bóg zapłać!

Potrzebujemy kilku przyczep ziemi na wyrównanie starego cmentarza z nowym po usunięciu parkanu. Jeżeli ktoś może taką ziemię dostarczyć to proszę o kontakt ze mną.