Zaczęliśmy już remont kapitalny kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu. Zakończony jest już  pierwszy etap tego remontu polegający na gruntownej naprawie całego dachu kaplicy i pokryciu go nową dachówką.

W związku z tą inwestycją w minioną niedzielę była na cmentarzu o g. 17.30 Msza św.  i Różaniec prowadzony przez poszczególne wspólnoty naszej parafii w int. zmarłych. Na Mszy św. było też poświęcenie nowego dachu kaplicy. Radni  parafialni  przeprowadzili podczas tej Mszy św. zbiórkę przeznaczoną na remont kaplicy cmentarnej, która wyniosła 2600 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary. Czekamy na odbiór konserwatora i na ostateczną wycenę, ale przewidujemy, że remont samego tylko dachu kaplicy będzie kosztować ok. 50.000 zł.  Dlatego prosimy o wsparcie finansowe i o modlitwę w tej intencji.

Kontynuację remontu kaplicy przewidujemy w przyszłym roku.

Jutro – 1 sierpnia o g. 5.30 wyjeżdżamy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze (Msza św. i wyjazd). Rodziców, którzy jeszcze nie podpisali zgody na wyjazd swojego dziecka albo nie uiścili jeszcze opłaty na wczasorekolekcje proszę aby to uczynili jeszcze dziś. Szukamy sponsorów pragnących wesprzeć nasze wczasorekolekcje. Ofiary na ten cel można wrzucić do puszki pod figurą św. Antoniego pod chórem albo do mnie osobiście. Bóg zapłać!

Jutro (poniedziałek) wieczorem, ok. g. 19.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 60 osób), a pojutrze rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu gimnazjum w Błaszkach.

Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli w trzeźwości.

Jutro, 1 sierpnia przypada 67 rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych uczestnikach walk powstańczych, a szczególnie o naszych rodakach.

Intencja różańcowa na miesiąc sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. W Bazylice św. Józefa w Kaliszu będzie w tym dniu, jak zwykle, Msza św. w int. rodzin i obrony poczętego życia transmitowana przez telewizję TRWAM i Radio Maryja.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Pół godziny przed Mszami św. będzie spowiedź pierwszopiątkowa. Zachęcamy do skorzystania.

Rusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej w dniach od 09 – 15 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do ks. wikariuszy.

Dziś nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna po Mszy wieczornej w godz. 18.30 – 19.30. Dyżur kancelaryjny będzie pełnił w tym tygodniu ks. Wojciech Deresiński.