Dziś w nocy ksiądz proboszcz wrócił z dziećmi i młodzieżą naszej parafii z wczasorekolekcji z nad morza. Bogu niech będą dzięki za ten czas łaski, czas fizycznego wypoczynku i duchowych przeżyć.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

We wtorek rano po Mszy św. o g. 7.00 wyruszy z Błaszek piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest w tym roku nasz wikariusz ks. Wojciech Deresiński. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii.

We wtorek, 9 sierpnia ok. g. 18.00 przychodzi do nas pielgrzymka z Koszalina (ok. 400 osób). Kwatermistrzowie w tym dniu ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

W sobotę przypada 13 dzień sierpnia. Z tej racji, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie procesja maryjna ze świecami wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową – serdecznie zapraszamy zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

Taca w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii, zwłaszcza na remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna po Mszy wieczornej w godz. 18.30 – 19.30. Dyżur kancelaryjny będzie pełnił w tym tygodniu ks. Rafał Spiżak.