Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Taca dzisiejszej niedzieli, z racji drugiej niedzieli miesiąca, jest tzw. tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii, zwłaszcza na remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie złożyliście na ten cel.

Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. O g. 9.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego z udziałem pocztów sztandarowych z LO w Błaszkach. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jutro o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi” i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę.

Jutro jest odpust parafialny w Błaszkach.

Jutro po południu wracają autokarem z Jasnej Góry błaszkowscy pielgrzymi, którzy od minionego wtorku brali udział w drugiej pieszej pielgrzymce błaszkowskiej na Jasną Górę. Bogu niech będą dzięki za dar tej pielgrzymki, a pielgrzymom dzięki za trud pielgrzymowania i za dar modlitwy.

W czwartek o g. 19.00 zapraszam do kościoła na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy o g. 12.00 będą dożynki parafialne, czyli uroczyste dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Brończyn o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem tydzień później, 28 sierpnia na g. 11.00 do „Pólko” pod Bralinem, nieopodal Kępna i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych.

Tydzień temu wróciliśmy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii z wczasorekolekcji z nad morza. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie po wczasorekolekcjach dla ich uczestników. Najpierw będzie Msza św. o g. 17.00, a po niej spotkanie przy ognisku. Serdecznie zapraszamy.

Za dwa tygodnie, 27 sierpnia o g. 7.00 organizujemy autokarowy wyjazd pielgrzymkowy do Lichenia. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy przyjmują panie: Żubrowska i Drobnikowa.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.