W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka na głodujących w krajach tzw. Rogu Afryki. Zebraliśmy na ten cel 1500 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś o g. 14.00 będziemy na Mszy św. dziękować Bogu za dary ziemi w ramach dożynek gminnych naszej gminy.

Witamy tych, którzy po wakacyjnym urlopie wrócili szczęśliwie do domu, pracy czy nauki.

W czwartek rano rozpoczynamy w kościele parafialnym nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów wszystkich szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej. W środę mija 72 lata od wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich, którzy polegli w obronie Ojczyzny w czasie wojny.

W czwartek o g. 17.30, u św. Józefa w Kaliszu rozpocznie się ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wielu i z naszej parafii indywidualnie wyjeżdża na to spotkanie. Zachęcamy parafian do jak najliczniejszego udziału w tym spotkaniu.

W czwartek o g. 19.00 zapraszam do kościoła na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszami św. rano, po południu i wieczorem pół godziny przed Mszami św. Szczególnie do skorzystania z sakramentu pojednania z racji rozpoczęcia roku szkolnego zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W sobotę przypada I Sobota miesiąca. Intencja Różańca na wrzesień: „O pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie”.                                                                                                                                                           W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych do tych odwiedzin.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

W przyszłą niedzielę o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła VIII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbirka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można już w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Idziemy razem na nogach do sanktuarium w Charłupii Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.