Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa.

W dzisiejszą niedzielę o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii przyspieszoną katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą się odbywać przez pięć najbliższych niedziel o g. 18.00 w salce parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa.

W czwartek, 8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła VIII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Wszystkich chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisywać się można jeszcze w tym tygodniu do wtorku włącznie w kancelarii parafialnej. Idziemy razem na nogach do sanktuarium w Charłupii Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie. Bazujemy też na własnym prowiancie.

W czwartek o g. 19.00 zapraszam do kościoła na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

8 października br. o g. 11.00 będzie w Błaszkach Bierzmowanie. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na I powakacyjne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu w najbliższy piątek o g. 16.30. Obecność obowiązkowa!

W sobotę o g. 10.00 będzie pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie do salki parafialnej.

Wszyscy widzą jak daleko są posunięte prace porządkowe na naszym parafialnym cmentarzu. Porządki te kosztują nas dużo czasu, wysiłku i pieniędzy. Dlatego tym bardziej jest dla nas przykre, że znów pojawiają się osoby wrzucające do kontenerów na cmentarzu śmieci domowe w workach a nawet ostatnio także gruz. Prosimy aby napiętnować ten proceder i wspólnie dbać o coraz większy porządek na cmentarzu.

Dekretem księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 30 sierpnia br. został zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Rafał Spiżak i skierowany na własną prośbę przez Biskupa Ordynariusza na roczny urlop od posługi kapłańskiej. Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Rafała Spiżaka – przychodzi pracować mający 8 lat kapłaństwa ks. Rafał Hącia pochodzący z Wieruszowa. Ks. Rafał Spiżak pracował jako wikariusz w Błaszkach 3 lata. Za ten czas pracy u nas dziękujemy i życzymy dobrze przeżytego urlopu od posługi kapłańskiej, a ks. Rafałowi Hąci życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian proszę o modlitwę zarówno w intencji ks. Rafała Spiżaka jak i ks. Rafała Hąci.