W miniony czwartek w grupie ok. 170 osób z terenu naszego dekanatu byliśmy na pieszej pielgrzymce z Błaszek do Sanktuarium Matki Bożej w Charłupi Małej. Za dar tej pielgrzymki niech będą dzięki Bogu i tym, którzy w niej uczestniczyli.

Dzisiejsza taca z racji drugiej niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną w naszej parafii. Aktualnie zwłaszcza na remont kaplicy cmentarnej. O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś o g. 18.00 będzie w naszej parafii kolejna przyspieszona katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy jeszcze w tym roku chcą zawrzeć sakrament małżeństwa a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w całym naszym kraju „Tydzień wychowania”. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej refleksji i modlitwy podczas codziennych Mszy św. wieczornych w tym tygodniu.

Mamy kolejną dostawę darów z Caritasu. Osoby uprawnione do otrzymania tych darów niech się zgłaszają po ich odbiór w poniedziałek lub we wtorek w godz. od 12.00 do 14.00 w naszym parafialnym punkcie Caritas.

We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji, po Mszy wieczornej o g. 18.00, będzie procesja maryjna ze świecami wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową – serdecznie zapraszamy zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

W czwartek o g. 19.00 zapraszam do kościoła na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek o g. 16.30 kolejne spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Od piątku rozpoczynamy adorację dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, licealistów i studentów na 33 min. przebywania z Jezusem w każdy piątek o g. 20.00.

W sobotę o g. 10.00 będzie spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie do salki parafialnej.

W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na KUL. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W przyszłą niedzielę będzie na „Górze Krzyża” k/Ostrzeszowa spotkanie młodych z księdzem biskupem. Z naszej parafii też organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zachęcamy młodzież do wyjazdu aby z rówieśnikami wspólnie modlić się i poznawać Chrystusa. Koszt wyjazdu 15 zł. Wyjazd o g. 12.00. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech.

7 X br. o g. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy różanej. Zapraszamy wszystkich pątników na to wspólne spotkanie.

W dniach od 21 – 23 X br. organizujemy kurs ewangelizacyjny – „Nowe życie” – prowadzony przez grupę ewangelizacyjną z Ostrowa Wlkp. Zapraszamy młodzież do skorzystania z tej ciekawej i zarazem głębokiej formy przedstawiającej naszą wiarę i przynależność do Chrystusa. Zapisy u ks. Wojciecha.

Przypominamy, że zamiar instalowania nowych pomników na cmentarzu parafialnym zgłaszamy zawsze najpierw w kancelarii parafialnej. Krzyże i elementy betonowe po starych pomnikach ich właściciele zawsze biorą z cmentarza ze sobą bo niestety nadal się zauważa, że niektórzy nawet beton składają do kontenerów na śmieci. Dziękujemy tym, którzy zabiegają o czystość na naszym cmentarzu i do tej troski o porządek zapraszamy wszystkich.