Dziś kończy się w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Misje kwotę 840 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r. Dziękujmy Dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania.

Na ostatnim zebraniu Rady Parafialnej ustaliliśmy, że w tym roku tak jak w roku ubiegłym będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta na remont kaplicy cmentarnej. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami we wtorek (1 XI) w godz. od 8.00 – 16.00 w trzech miejscach przy bramach cmentarza. Przypominam, że kaplica cmentarna jest już od roku wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków, a w tegoroczne wakacje został wykonany kapitalny remont całego dachu tej kaplicy (nowa więźba dachowa i nowa dachówka). Całkowity koszt wykonania tej inwestycji wyniósł ok. 46.000 zł. Dotacji od konserwatora zabytków na ten remont otrzymaliśmy ok. 15.000 zł. Swojego więc wkładu w remont dachu musimy włożyć 31.000 zł. W Banku na koncie parafialnym mamy na ten cel ok. 10.000 zł. Brakuje nam jeszcze 21.000 zł. aby wypłacić pełną należność firmie, która podjęła się remontu dachu naszej kaplicy cmentarnej.

Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na remont kaplicy. Liczymy na zrozumienie i ofiarność wszystkich korzystających z naszego cmentarza na rzecz remontu i odnowienia cmentarnej kaplicy. W przyszłości planujemy kontynuację dalszych remontów kaplicy.

Pojutrze przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. wieczorem zaś o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na wspólny Różaniec na cmentarzu. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC.

Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu.

Nadal prosimy aby gruz z cmentarza brać ze sobą a nie wrzucać do kontenerów czy pod płot lub za płot. Prosimy też nie wrzucać na cmentarz swoich domowych śmieci. Informujemy też , że ktoś już od dwóch miesięcy, robi sobie nieprzyzwoite żarty i stawia  lub wymienia na pomniku dziecka państwa Nychowskich kwiaty i znicze z innych grobów. Prosimy wszystkich o wzmożenie czujności i w tym zakresie.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

W I piątek okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszami św. W piątek o g. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy różanej. Zapraszamy wszystkich pątników na to wspólne spotkanie.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Jeżeli nowe osoby chore chciałyby tych odwiedzin to prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów z ks. Rafałem. Po Mszy wieczornej w sobotę z racji I Soboty miesiąca będzie nabożeństwo fatimskie. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

Na koniec składamy serdeczne podziękowanie panu Krzysztofowi Wyrembskiemu z Błaszek i jego firmie za zafundowanie do kościoła parafialnego10 drewnianych krzeseł holenderskich obitych skórą. Bóg zapłać!