Pojutrze kończy się Oktawa modlitw za zmarłych. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za modlitwy w intencji zmarłych zanoszone do Boga w tym tygodniu. Nadal do tej modlitwy, zwłaszcza w listopadzie, bardzo wszystkich zachęcam. Dziś, jutro i pojutrze można jeszcze za odwiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcam!

Bardzo dziękujemy Panu Józefowi Jurze, dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach, za udostępnienie nam sprzętu nagłośnieniowego, a Państwu Wolskim z Chrzanowic za udostępnienie prądu do korzystania z tego nagłośnienia na cmentarzu w dniu 1 listopada.

Serdecznie dziękuję Radnym parafialnym za przeprowadzoną 1 XI kwestę pieniężną na rzecz remontu kaplicy cmentarnej pw. Św. Jana Ewangelisty, a wszystkim ofiarodawcom za złożone wówczas na ten cel ofiary. W czasie kwesty zebrano kwotę 5.200 zł. Kwota ta w całości przeznaczona jest na remont dachu kaplicy cmentarnej i złożona jest w Banku na specjalnym koncie dla potrzeb remontowo-konserwatorskich kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

Prosimy aby w listopadzie kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza oraz szkło nie wrzucać do kontenerów tylko obok.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

W piątek przypada 11 listopada, czyli kolejna – 93 już rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Msze w tym dniu o g. 7.00, 9.00 i 18.00.

Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Kończy się nawiedzenie w Zawadach a rozpocznie się w Lubanowie (od strony Sieradza). Obraz uroczyście zostanie przekazany mieszkańcom Lubanowa przez mieszkańców Zawad w piątek na Mszy św. wieczornej o g. 18.00.

W piątek o 19.00 będzie kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży po bierzmowaniu, która takiej katechezy jeszcze nie miała. Uczestnictwo w niej jest obowiązkowe. Natomiast o g. 20.00 w piątek zapraszamy gimnazjalistów, licealistów i studentów na adoracyjne przebywanie z Jezusem dla młodzieży.

W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrantów z ks. Rafałem. Po Mszy wieczornej w sobotę z racji I Soboty miesiąca będzie nabożeństwo fatimskie. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

Taca w przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Natomiast po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na te cele.

Dziś poświęcamy opłatek, który Pan Organista będzie roznosić do wszystkich rodzin. Ofiara złożona przez parafian jest wynagrodzeniem za obsługę muzyczną niedziel i świąt oraz za prowadzenie chóru. Pan organista razem z opłatkiem będzie też roznosił kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać!

W tym tygodniu porządek odwiedzin będzie następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 – Woleń i Wójcice (od strony Kokoszek)

Wtorek od g. 13.00 – Kokoszki

Środa od g. 12.00 – Maciszewice

Czwartek od g. 14.00 – Kołdów

Piątek od g. 11.00 – Domaniew

Sobota od g. 9.00 – Kwasków i Adamki.