W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 1.611 zł. W sumie na ten cel na dzień 6 sierpnia 2022 r. dysponujemy kwotą 312.620 zł. Składając podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania

Rozpoczął się już sierpień - miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

We wtorek ok. g. 17.00 – 18.00 przychodzi do nas, jak co roku, piesza pielgrzymka z Koszalina. Pielgrzymi proszą o pomoc w zorganizowaniu noclegu, poprzez zrobienie listy chętnych gospodarzy, którzy zechcą przyjąć pielgrzymów na nocleg w swoim domu. Miejscem dojścia pielgrzymów tego dnia będzie Szkoła Podstawowa w Błaszkach, skąd pielgrzymi wraz z gospodarzami udadzą się na nocleg. Prosimy więc, aby do jutra (poniedziałek) wieczór, osoby chcące gościć u siebie pielgrzymów, poinformowały o tym błaszkowskich księży. Chodzi o podanie swojego nazwiska, adresu i ilości pielgrzymów, których będzie można przyjąć na nocleg. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

W środę zapraszamy na spotkanie wspólnotę Koła Przyjaciół Radia Maryja. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie na Sali parafialnej.

W sobotę, z racji 13 dnia miesiąca po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo zapraszamy.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Odpust ku czci św. Rocha. Tego dnia również na Mszy św. o g. 12.00, w ramach dożynek parafialnych będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie prosimy mieszkańców Smaszkowa i Kostrzewic o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w niedzielę – 21 sierpnia br. do Grabowa nad Prosną i tam podczas Eucharystii o g. 13.30 reprezentowali nasz dekanat w dożynkach diecezjalnych.

Jagódka Michalak z Sobiesęk wciąż potrzebuje pomocy otwartych serc. Jagódka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Kwota którą jak najszybciej próbujemy zebrać pozwoli na podanie terapii genowej, która w Polsce jest nierefundowana. Rodzice błagają o pomoc dla swojej córki. Do kwoty pełnej na lek dla Jagódki brakuje jeszcze ponad 2 mln zł. W przyszłą niedzielę – 14 sierpnia br., znów będzie można wspomóc małą Jagódkę. Od g. 7.00 na placu przed „Błaszkowianką” zapraszamy na kiermasz ciast !

Zachęcamy wciąż wszystkich wiernych do wytrwałej modlitwy o szybkie ustanie wojny i upragniony pokój na Ukrainie.