1. W minionym tygodniu dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z rodzicami ofiarowali 600 zł. na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego. Ofiara ta to część pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży sianka oraz kadzidła i kredy. W ten sposób młodzi pragną wyrazić swoją wrażliwość na potrzeby wspólnoty naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!   W sumie na dzień 27 stycznia 2024r. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 201.457 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 39.000 zł. aby jak najszybciej  sfinansować całość przeprowadzonej w minionym roku inwestycji.  

 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy dziś na Mszę św. o g. 12.00. Po tej Mszy św. będzie spotkanie podczas którego dzieci otrzymają świece pierwszokomunijne. 

 3. Dziś Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz sfinansowania ostatniej naszej inwestycji, którą była renowacja drugiej części naszego parkanu kościelnego.  Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

 4. Nadal przeżywamy w naszej parafii kolędę. Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący: 
        
  Poniedziałek od g. 9.00 Żelisław za Młynem (1 ks. ) i Woleń (1 ks.)
  Wtorek od g. 9.00 –  Wójcice (2 ks.), a od g. 15.00 ul. Kaliska (2 ks. z dwóch stron).
  Środa od g.  9.00  - Chrzanowice (na tzw. górce) (1 ks.) i Adamki (1 ks.)
  Czwartek od g. 15.00 –  Pl. Niepodległości – bloki (1 ks.) i Pl. Sulwińskiego – bloki (1 ks.)
  Piątek od g.14.00 – ul. Przemysłowa nr „8” (1 ks.)  i ul. Przemysłowa nr „9” (1 ks.)
  Sobota od g. 9.00 –    Lubanów (2 ks.), a od g. 15.00 ul. Przemysłowa nr. „10” oraz 2 domki prywatne (1 ks.) i ul. Spacerowa i Projektowana (1 ks.). 


  Panie  i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że  aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!


 5. W piątek przypada  święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św. w tym dniu w naszej parafii: g. 7.00, 8.00 (w Brończynie), 9.00  i o 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie błogosławienie świec. 
 6. W piątek też przypada I Piątek miesiąca. Pół godziny przed Mszami św. będzie możliwość skorzystania z pierwszo piątkowej spowiedzi. Zapraszamy!


 7. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych przypominając, że w tym dniu jest wymiana tajemnic różańcowych w naszej parafii.  Int. Różańca na luty: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii”.

 8. W I sobotę lutego, z racji trwającej kolędy, nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Odwiedziny te będą w innym terminie.

 9. Z racji przeżywanego 2 lutego - Światowego Dnia Życia Konsekrowanego - w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 10. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze polecamy artykuły o diakonacie stałym, o święcie Matki Bożej Gromnicznej i wiele innych. Zachęcamy do nabywania. Prosimy nadal wszystkich o modlitwę w int. pokoju na Ukrainie  i na Bliskim Wschodzie oraz  w int. naszej Ojczyzny.