Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania.

W środę będzie spowiedź wielkopostna w Gruszczycach.

W czwartek, jak co miesiąc, w Bazylice św. Józefa w Kaliszu będzie modlitwa i Msza św. w int. rodzin i obrony poczętego życia – transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu.

W czwartek o 19.00 zapraszam wszystkich chętnych, jak co tydzień, na Adorację Jezusa w Eucharystii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania. W piątek spowiedź po południu od godziny 16.15.

W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy wieczornej będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na marzec – za młodzież  naszej parafii (zwłaszcza za przygotowujących się do Bierzmowania).

W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

Już  informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w terminie od 25 do 28 marca (czwartek – niedziela). Bezpośrednio zaś  po nich w terminie od 29 do 31 marca (poniedziałek – środa) będą rekolekcje szkolne dla gimnazjalistów i licealistów. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę  w int. tych rekolekcji.

Przypominam, że znamy już również datę tegorocznego Bierzmowania w naszej parafii. Będzie to w piątek - 16 kwietnia o g. 17.00.  Ks. biskup Teofil Wilski przybędzie do nas aby udzielić sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. naszej młodzieży, a młodzież o solidne przygotowanie się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Na początku Wielkiego Postu ponawiamy apel do wszystkich parafian i zachęcamy bardzo, aby w dni powszednie, gdy kościół jest pusty, wszyscy uczestnicy Mszy św. zajmowali miejsca w pierwszych ławkach świątyni, aby być jak najbliżej ołtarza i aby słyszeć się wzajemnie z kapłanem gdy jest jakikolwiek dialog podczas Mszy św. To powinno być zawsze normą. Pod chórem i gdzieś za filarami czy w innych niewidocznych miejscach powinno się zajmować miejsce tylko wtedy gdy miejsca blisko ołtarza są już zajęte. Prosimy wszystkich bardzo o przyjęcie tego apelu.