Dziś  po Mszach św., a drugi raz w „Boże Ciało”  po Mszach św. będzie zbiórka do puszek dla powodzian na południu kraju, jak i dla poszkodowanych przez powódź  w naszej Diecezji. W duchu braterskiej miłości we wspólnocie Kościoła prosimy wszystkich o finansowe wsparcie powodzian w „Boże Ciało”. Prosimy też cały czas o pomaganie powodzianom wysyłaniem SMS-ów  na nr.  „72052” o treści  „POMAGAM”.

Jutro (poniedziałek) o g. 16.30 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym na procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami. Będzie próba sypania kwiatków. Proszę, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

We wtorek będzie 1 dzień czerwca – Dzień Dziecka. Otoczmy, szczególnie w tym dniu, troską  duchową, emocjonalną i materialną  nasze dzieci.

W czwartek przypada uroczystość  „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Na procesję zapraszamy asystę, Chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe oraz Krucjatę Eucharystyczną. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy od g. 12.00 – 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.

W czwartek wieczorem, jak co miesiąc, będzie modlitwa i Msza św. w int. rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Zachęcamy do uczestnictwa.

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam do kościoła na adorację  Jezusa obecnego w Eucharystii.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź  pierwszo piątkowa będzie pół godziny przed Mszami świętymi. Msza dla dzieci i młodzieży będzie w piątek o g. 16.00

W piątek kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej o g. 18.00 połączona z udziałem we Mszy św.

W najbliższą sobotę 5 czerwca br. jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują jeszcze ks. wikariusze.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać  chorych z posługą sakramentalną. Prosimy nam zgłaszać  chorych chcących z tej posługi skorzystać.

W przyszłą niedzielę –  6 czerwca 2010 r.  przeżywać  będziemy w Warszawie beatyfikację  Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki  i obchodzić będziemy po raz trzeci Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Dlatego dziś czytany jest we wszystkich świątyniach Polski okolicznościowy list  pasterski Episkopatu Polski, a w przyszłą niedzielę będą po Mszach św. zbiórki do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie oraz rozdawane będą bezpłatnie materiały o Święcie Dziękczynienia.  Prosimy więc w przyszłą niedzielę o ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu.

Dziś  rozprowadzamy numer „Opiekuna” oraz nowy numer ukazującego się okazjonalnie pisma CHiT, które tym razem jest poświęcone beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. „Opiekun” natomiast prezentuje sylwetki i wypowiedzi nowowyświęconych w miniony czwartek księży neoprezbiterów. Jeden z nich – ks. Wojciech Deresiński z Odolanowa, dekretem księdza biskupa został skierowany od 1 lipca br. do pracy w Błaszkach. Koszt „Opiekuna” jak i CHiT-u kosztuje 1 zł. Zachęcam do nabywania i czytania.