Wczoraj młodzież  naszej parafii – pod opieką ks. Rafała - była autokarem na ogólnopolskim spotkaniu młodych na Lednicy. Bogu niech będą dzięki!

Dzisiejsza niedziela jest w naszej Diecezji przeżywana jako Święto naszej Diecezjalnej Caritas. Głównym motywem wprowadzenia tego święta ma być pobudzenie wszystkich wspólnot parafialnych do refleksji nad powołaniem każdego ochrzczonego do pełnienia dzieł miłosierdzia.

W minioną  niedzielę, a drugi raz w „Boże Ciało” była  zbiórka do puszek dla powodzian na południu kraju, jak i dla poszkodowanych przez powódź w naszej Diecezji. W duchu braterskiej miłości we wspólnocie Kościoła wsparliśmy finansowo powodzian. W ramach tych dwóch zbiórek zebraliśmy kwotę 5100 zł., którą w całości przesłałem w piątek na konto kaliskiej Caritas.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Prosimy też cały czas o pomaganie powodzianom wysyłaniem SMS-ów  na nr.  „72052” o treści  „POMAGAM”. Od przyszłej niedzieli będziemy zbierać odzież i inne potrzebne rzeczy dla powodzian.

Dziś  obchodzimy trzeci – ogólnopolski Dzień  Dziękczynienia Bogu za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz za wszystkie czerwcowe pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny, a w tym roku także za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki, której dokonuje dzisiaj w Warszawie delegat papieski. W ubiegłą niedzielę był czytany list episkopatu Polski dotyczący osoby i posługi ks. Jerzego a dziś po Mszach św. jest zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Na stolikach pod chórem są wyłożone materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu za wolność i o ks. Jerzym. Można je po Mszy św. gratisowo wziąć ze sobą.

W środę po Mszy wieczornej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne wdów. Zapraszam.

Przeżywamy Oktawę  „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział  w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej oraz dzieciom, które sypały kwiatki i Siostrom „Obliczankom”. Wszystkim składamy „Bóg zapłać !” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. W czwartek będzie zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją, w tym dniu na zakończenie liturgii odbywa się błogosławieństwo wianków i ziół. W czwartek też, jak co tydzień, zapraszamy wieczorem o 19.00 na adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek w liturgii Kościoła przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa a modląc się za kapłanów prośmy, aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W tym dniu nie ma postu.

W piątek kolejna katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej o g. 18.00 połączona z udziałem we Mszy św.

W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, będzie tzw. taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel. Po Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka na KUL. Będzie to zarazem 13 dzień miesiąca dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 17.00 będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Boskiej Fatimskiej i ze świecami. Zapraszamy do uczestnictwa.

W naszej salce parafialnej k/wikariatki będą się od tego tygodnia we wtorki o g. 17.00 odbywać  spotkania anonimowych alkoholików. Zainteresowanych problemem alkoholowym zapraszamy. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer ukazującego się okazjonalnie pisma CHiT, które tym razem jest poświęcone beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt CHiT-u wynosi 1 zł. Zachęcam do nabywania i czytania.