W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy trzeci – ogólnopolski Dzień Dziękczynienia Bogu za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz za wszystkie czerwcowe pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny, a w tym roku także za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszach św. była zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu.Zebraliśmy na ten cel 800 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W miniony czwartek zakończyliśmy Oktawę „Bożego Ciała”. Dziękujemy wszystkim biorącym czynny udział w codziennych procesjach eucharystycznych w tym czasie.

We wtorek o g. 19.00 odbędzie się  na plebanii ostatnie przedwakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Na Radzie będą omawiane przede wszystkim sprawy związane z Nawiedzeniem naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego oraz z festynem parafialnym. Są to sprawy bardzo ważne dlatego wszystkich Radnych na to spotkanie bardzo serdecznie zapraszam.

W czwartek o 19.00 zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

W piątek będzie ostatnia już katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej o g. 18.00 połączona z udziałem we Mszy św.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć  w naszej parafii O. Marka Kowalskiego, Salezjanina z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie i świeckiego misjonarza z Afryki. Przeprowadzą oni dla nas tzw. animację misyjną, tzn. będą głosić Słowo i podzielą się z nami świadectwem misyjnym, a po Mszach św. będą rozprowadzać materiały misyjne i zbierać ofiary na misje.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcam do nabywania i czytania.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną  w naszej parafii. Bóg zapłać  za złożone na tę tacę  ofiary. Taca ta w całości będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii ( na razie zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebanii i remontu Sali parafialnej k/wikariatki, która jest przeznaczona na różnego rodzaju spotkania: Chór, Koło Przyjaciół Radia Maryja, schola młodzieżowa, ministranci, strażacy, grupa Anonimowych Alkoholików i inne). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Dziś  jest odpust parafialny w naszym dekanacie – w parafii  Sobiesęki. Główna Msza odpustowa o g. 12.00

Dziś  z racji 13 dnia miesiąca po Mszy wieczornej o g. 17.00 będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Wielu ludzi w Polsce przeżywa tragedię  w związku z powodzią. Wsparliśmy ich już finansowo, a teraz chcemy zbierać odzież, koce i inne potrzebne rzeczy dla powodzian. Odzież musi być czysta i nadająca się do użytku. Prosimy aby te rzeczy, dobrze zapakowane dostarczać na plebanię w czasie urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy też cały czas o pomaganie powodzianom wysyłaniem SMS-ów  na nr.  „72052” o treści  „POMAGAM”.