Dziś  gościmy w naszej parafii O. Marka Kowalskiego, Salezjanina z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie i świeckiego misjonarza z Afryki. Przeprowadzili oni dla nas tzw. animację misyjną, głosili Słowo i podzielili się z nami świadectwem misyjnym, a po Mszach św. będą rozprowadzać materiały misyjne i zbierać ofiary na misje. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za obecność i posługę pełnioną dzisiaj dla nas a parafian prosimy o wsparcie finansowe po Mszy św.

W poniedziałek o g. 19.30 zapraszam na plebanię  dyrektorów wszystkich szkół z terenu naszej parafii.

We wtorek o g. 17.00, w naszym dekanacie - w Gruszczycach będziemy gościć ks. bpa Ordynariusza, który udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

W środę obchodzimy „Dzień Ojca”. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Ojcach, zwłaszcza, że teraz, jak nigdy dotąd, ojcostwo przeżywa wielki kryzys. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W czwartek o 19.00 zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież  zapraszamy w ciągu tygodnia do spowiedzi przed Mszą  wieczorną. W czwartek o g. 16.00 będzie Msza św. w int. młodzieży III klas Publicznego Gimnazjum w Błaszkach, a w piątek o g. 8.00 Msza św. w int. dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Liceum.

Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania.

Taca z ubiegłej niedzieli jest w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii ( na razie zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebanii i remontu Sali parafialnej k/wikariatki, która jest przeznaczona na różnego rodzaju spotkania: Chór, Koło Przyjaciół Radia Maryja, schola młodzieżowa, ministranci, strażacy, grupa Anonimowych Alkoholików i inne).  Taca ta wyniosła 2745 zł. Bóg zapłać wszystkim za złożone na tę tacę ofiary!

Do puszki na KUL zabraliśmy w ubiegłą niedzielę  205 zł. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu wykonaliśmy nowy chodnik z kostki brukowej prowadzący z ulicy do kancelarii. Koszt chodnika wyniósł 2.300 zł. Wykonawcą tego dzieła była firma pana Pawlaka z Błaszek.

Składam serdeczne podziękowanie panu Stanisławowi Kuśmierczakowi z Borysławic za naprawienie niektórych zamków do zewnętrznych drzwi kościoła. Państwu Lindnerom z Gzikowa zaś za trzy krzewy ozdobne posadzone przed parkanem kościelnym. Bóg zapłać!

Chcemy oczyścić  i pomalować 3 tarcze zegarowe na kościele w Błaszkach. Szukamy sponsora na wykonanie tego przedsięwzięcia, które będzie kosztować 750 zł. za trzy albo 350 zł. za jedną. Osoby zainteresowane tą sprawą proszę o kontakt ze mną.

Już  informuję, że w tym roku nie organizujemy wczasorekolekcji dla dzieci i młodzieży nad morzem, ze względu na tegoroczny remont szkoły, w której te wczasorekolekcje się co roku odbywały. Wczasorakolekcje takie planujemy w wakacje przyszłego roku.

W dniach od 9 – 15 sierpnia rusza piesza Błaszkowska pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy przyjmowane są w kancelarii lub u ks. osobiście. Spotkanie dla chętnych odbędzie się 7 lipca o g. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

Mamy już kolejny transport darów z Caritas. Osoby uprawnione do odbioru tych darów prosimy o zgłaszanie się  w poniedziałek i we wtorek w g. 10.00-12.00 w parafialnym punkcie Caritas.

Prosimy również nadal o dostarczanie na plebanię - w czasie urzędowania kancelarii par. - darów dla powodzian: odzież, chemiczne, koce, a także wersalki, łóżka itp. Dary te zawieziemy w pierwszej dekadzie lipca do ludzi najbardziej poszkodowanych przez tegoroczną powódź. Szukamy też wolontariuszy, którzy by wraz z tymi darami pojechali razem z nami na tydzień czasu do ludzi poszkodowanych aby pomóc im w usuwaniu skutków powodzi. Prosimy  też cały czas o pomaganie powodzianom wysyłaniem SMS-ów  na nr.  „72052” o treści  „POMAGAM”.