Przedwczoraj o g. 8.00 była Msza św. dla wszystkich szkół naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Z racji rozpoczynających się wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcam do nabywania.

We wtorek będziemy obchodzić uroczystość  świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. W Rzymie. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Paweł Królak, nasz „kościelny”. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.

W czwartek wieczorem, w Bazylice św. Józefa w Kaliszu – jak co miesiąc – będzie Msza św. w int. rodzin i obrony życia poczętego, transmitowana przez Telewizję TRWAMRadio Maryja.

W czwartek o 19.00 zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godziny przed Mszą św.

Chcemy oczyścić i pomalować 3 tarcze zegarowe na kościele w Błaszkach. Szukamy sponsora na wykonanie tego przedsięwzięcia, które będzie kosztować 750 zł. za trzy albo 350 zł. za jedną. Osoby zainteresowane tą sprawą proszę o kontakt ze mną.

Zakończyliśmy już kapitalny remont salki parafialnej. Poświęcimy ją  w przyszłą niedzielę. Przy tej okazji informuję  wszystkich, że przez ostatnie dwa lata w naszej parafii wykonaliśmy konieczne inwestycje materialne za kwotę ok. 300 tys. zł. (Remont kapitalny plebanii od wewnątrz – 250 tys. zł., izolacja podziemna i naziemna fundamentów na całej powierzchni plebanii – 20 tys. zł., remont kapitalny salki parafialnej – 10 tys. zł., naprawa agregatu chłodniczego w kaplicy przedpogrzebowej – 4,5 tys. zł., modernizacja prezbiterium w kościele – 2,2 tys. zł., chodnik przed plebanią i uporządkowanie placu między ulicą a plebanią – 5 tys. zł. W ten sposób zostały wykonane pierwsze najbardziej konieczne inwestycje materialne w naszej parafii. Przez najbliższy jeden rok albo dwa nie będziemy wykonywać żadnych kolejnych prac materialnych gdyż trzeba wyrównać duży deficyt w kasie parafialnej spowodowany koniecznymi remontami. Deficyt ten będziemy likwidować tacami inwestycyjnymi i ofiarami kolędowymi. Dlatego dziękuję za te ofiary i nadal o nie proszę. Ofiary z wszystkich innych tac są przeznaczone na opłatę świadczeń parafialnych i diecezjalnych. Szczegółowy wykaz tych świadczeń posiadają Radni parafialni.

O czekającym nas kapitalnym remoncie kaplicy cmentarnej będziemy informować  jesienią br.

Prosimy również nadal o dostarczanie na plebanię - w czasie urzędowania kancelarii par. - darów dla powodzian: chemiczne, koce, prześcieradła, a także wersalki, łóżka, a z odzieży tylko nowe np. koszulki na lato. itp. Dary te zawieziemy 5 lipca do ludzi najbardziej poszkodowanych przez tegoroczną powódź k/Kazimierza Dolnego. Szukamy też wolontariuszy, którzy by wraz z tymi darami pojechali razem z nami na tydzień czasu do ludzi poszkodowanych aby pomóc im w usuwaniu skutków powodzi. Już się parę osób zapisało ale jeszcze bardzo proszę, aby chętni na ten wyjazd do pomocy w usuwaniu skutków powodzi zapisywali się u mnie w tym tygodniu. Wyjazd będzie w poniedziałek, 5.07 rano a powrót w sobotę 10.07 po południu. Prosimy  też cały czas o pomaganie powodzianom wysyłaniem SMS-ów  na nr.  „72052” o treści  „POMAGAM”. Już informuję, że 25 lipca br. organizujemy błaszkowski festyn parafialny. Dochód z tego festynu będzie również przeznaczony na pomoc ofiarom powodzi.

Dekretem księdza Biskupa Ordynariusza ks. Tomasz Fabisiak z dniem 1 lipca br. został zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki i mianowany wikariuszem w parafii Trzcinica. Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego - na miejsce ks. Tomasza Fabisiaka - przychodzi pracować ks. Wojciech Deresiński z Odolanowa, wyświęcony na księdza w tym roku przez ks. Bpa Stanisława Napierałę. Ks. Tomasz Fabisiak pracował jako wikariusz w Błaszkach prawie trzy i pół roku. Za ten czas pracy u nas dziękujemy i życzymy dobrej pracy w kolejnej parafii, a księdzu Wojciechowi Deresińskiemu życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian proszę o modlitwę zarówno w int. ks. Tomasza Fabisiaka jak i ks. Wojciecha Deresińskiego.