Dziś nadal rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania.

Zakończyliśmy już  kapitalny remont salki parafialnej. Poświęcimy ją w dziś po Mszy św. o g. 12.00. Niech salka służy odtąd różnym spotkaniom ku pożytkowi wielu.

Jutro (poniedziałek) - 5.07, o g. 7.00 rano wyjeżdżamy do parafii p.w. św. Floriana i św. Urszuli w Wilkowie k. Kazimierza Dolnego, aby ludziom którzy ucierpieli bardzo przez tegoroczną powódź pomagać w usuwaniu skutków powodzi. Weźmiemy też ze sobą dary, które wierni przez ostatnie tygodnie składali w kancelarii parafialnej dla powodzian. Dary te będą ładowane do odpowiedniego samochodu dziś wieczorem. Dlatego jeszcze dziś po południu można dostarczać na plebanię dary dla powodzian. Szukamy też nadal kolejnych wolontariuszy, którzy by wraz z tymi darami pojechali razem z nami na tydzień czasu do ludzi poszkodowanych aby pomóc im w usuwaniu skutków powodzi. Powrót przewidujemy w sobotę 10.07 po południu. Prosimy  też cały czas o pomaganie powodzianom wysyłaniem SMS-ów  na nr.  „72052” o treści  „POMAGAM”.

Już  informuję, że 25 lipca br. organizujemy błaszkowski festyn parafialny. Organizatorem tego festynu jest Rada Parafialna. Założeniem imprezy jest integrowanie lokalnej społeczności, promocja kultu św. Anny i pomoc ludziom pokrzywdzonym przez powódź. Pragniemy też promować ludzi obdarzonych różnymi talentami, dać im szansę publicznego zaprezentowania swojego dorobku.  Do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu zapraszamy wszystkich parafian i zachęcamy do współpracy w urządzaniu „Podwieczorku u św. Anny” - bo taką nazwę będzie mieć ten festyn. Czekamy na ciekawe pomysły i propozycje, liczymy też na wsparcie finansowe bądź drobne nagrody rzeczowe, które posłużą do zorganizowania loterii fantowej. Żywimy nadzieję, że idea ta spotka się ze zrozumieniem naszych parafian. Za okazaną pomoc i życzliwość z góry dziękujemy.

Bardzo serdecznie dziękujemy firmie pana Mocnego w Błaszkach za przygotowanie miejsca, wywiezienie ziemi i nawiezienie piachu na boisko do piłki siatkowej, które robimy na posesji parafialnej za kościołem. Bóg zapłać!

Przypominam, że chcemy oczyścić i pomalować  3 tarcze zegarowe na kościele w Błaszkach. Jeden sponsor już złożył kwotę 350 zł. na wymalowanie centralnej tarczy zegarowej. Szukamy nadal sponsora na oczyszczenie i pomalowanie 2 kolejnych tarcz co będzie jeszcze kosztować 400 zł. Osoby zainteresowane tą sprawą proszę o kontakt ze mną w przyszłym tygodniu.

Intencja różańcowa na lipiec: modlimy się  za rolników.

Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna według stałego porządku. Dyżur stały w tym tygodniu pełni ks. Rafał Spiżak.