Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Wczoraj wróciliśmy z parafii p.w. św. Floriana i św. Urszuli w Wilkowie k. Kazimierza Dolnego, gdzie przez tydzień, w grupie kilkunastu osób pomagaliśmy w usuwaniu skutków powodzi ludziom którzy ucierpieli bardzo przez tegoroczną powódź pomagać. Przekazaliśmy również powodzianom dary, które wierni przez ostatnie tygodnie składali w kancelarii parafialnej dla powodzian. Wszystkim wolontariuszom, którzy ze mną brali udział w tej akcji pomocowej dla powodzian składam serdeczne „Bóg zapłać”. Prosimy  też cały czas o pomaganie powodzianom wysyłaniem SMS-ów  na nr.  „72052” o treści  „POMAGAM”.

We wtorek 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Prosimy 4 osoby do niesienia w procesji figury Matki Bożej.

W czwartek, jak co tydzień o g. 19.00, zapraszam na adorację  Jezusa Eucharystycznego.

Nadal informujemy, że 25 lipca br. organizujemy błaszkowski festyn parafialny. Organizatorem tego festynu jest Rada Parafialna. Założeniem imprezy jest integrowanie lokalnej społeczności, promocja kultu św. Anny i pomoc ludziom pokrzywdzonym przez powódź. Pragniemy też promować ludzi obdarzonych różnymi talentami, dać im szansę publicznego zaprezentowania swojego dorobku.  Do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu zapraszamy wszystkich parafian i zachęcamy do współpracy w urządzaniu „Podwieczorku u św. Anny” - bo taką nazwę będzie mieć ten festyn. Czekamy na ciekawe pomysły i propozycje, liczymy też na wsparcie finansowe bądź drobne nagrody rzeczowe, które posłużą do zorganizowania loterii fantowej. Żywimy nadzieję, że idea ta spotka się ze zrozumieniem naszych parafian. Za okazaną pomoc i życzliwość z góry dziękujemy.

Przypominam, że chcemy oczyścić i pomalować  3 tarcze zegarowe na kościele w Błaszkach. Jeden sponsor już  złożył kwotę 350 zł. na wymalowanie centralnej tarczy zegarowej. Znalazł się także drugi sponsor - Państwo Burdelakowie z Kostrzewic ofiarowali 400 zł. na oczyszczenie i pomalowanie 2 kolejnych tarcz zegarowych. Sponsorom bardzo dziękujemy. W tym tygodniu już jestem umówiony z firmą, która dokona oczyszczenia i wymalowania wszystkich 3 tarcz zegarowych na naszym parafialnym kościele.

Już  pragnę poinformować, że w niedzielę - 15 sierpnia – będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii, św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości BUKOWINA.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną  w naszej parafii. Bóg zapłać  za złożone na tę tacę  ofiary. Taca ta w całości będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (na razie zwłaszcza na spłatę kosztów plebanii i remontu salki parafialnej k/wikariatki, która jest przeznaczona na różnego rodzaju parafialne spotkania: Chór, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Schola młodzieżowa, ministranci, strażacy, anonimowi alkoholicy i inne). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.